1. Analize za upalu jajnika

    Pitanje broj: #151242

    Poštovani,

    Zbog sumnje na upalu jajnika, ginekolog me je poslao na analize: sedimentaciju, leukocite i hs-crp. Rezultati su mi dobri. Međutim, mene brine što mi nisu uradili crp kao što sam tražila nego hs-crp, to sam tek sad videla. Ima li potrebe da radim i crp? Ili je on nizak ako je hs-crp nizak? Unapred hvala. Pozdrav

    Odgovoreno: 05. 03. 2017.
    • Poštovana,

      Hs-crp znači veoma osetljiv crp i detktuje niske koncentracije crp-a i služi za predikciju kardiovaskularnih oboljenja. Crp služi za detekciju i osnovanu sumnju na neku infekciju, ali parametri su u korelaciji svakako. Mislim da nema potrebe da radite drugu analizu.