1. Povišena sedimentacija

    Pitanje broj: #46535

    Sedimentacija je nešto malo povećana - 25. Da li ima razloga za paniku, tj, šta može biti uzrok povećane sedimentacije? Uglavnom sam zdrava osoba, osim glavobolja kojih imam godinama. Svi snimci glave su pre par godina bili normalni, mri, nemam ni migrenu.

    Odgovoreno: 27. 11. 2009.
    • Poštovana,

      Nemate razloga za paniku. Vaša sedimentacija nije povećana toliko da bi trebalo da Vas zabrine. Moguće da je u pitanju neki dugotrajniji zapaljiv proces na zubima, genitalnim organima, koži, krajnicima ili reumatski proces.

      Pozdrav,

Komentari na pitanje: #46535

    • Sedimentacija mi je 62. Da li mi možete reći uzrok i da li je nešto strašno u pitanju? Hvala