1. Tumačenje rezultata urina i krvi

    Pitanje broj: #150274

    Poštovani,

    Zbog tegoba koje sam imao, lekar me je savetovao da uradim laboratorijski nalaz krvi i laboratorijski nalaz urina.
    Nakon par dana dobio sam rezultate - comp metabolic panel. Na nalazu dva parametra nisu u normalnim granicama: creatinine: 1,42 mg/dl i alk.phos 43 iu/l. Za ostale parametre je navedeno da su u redu tj. u granicama normale.
    Molim Vas za tumačenje i objašnjenje parametra koji su van normalnh vrednosti.
    Unaprijed se zahvaljujem na Vašem odgovoru. Srdačan pozdrav!