1. Lečenje skolioze kičme

    Pitanje broj: #151794

    Poštovani,

    Već par godina imam problem da se osjećam loše. Žarenje u lijevoj ruci u ramenu, stezanje, nelagoda s lijeve strane vrata, Često osjećaj opijenosti u glavi, naročito pri jačem suncu, npr ujutru kad se probudim, ako je sunce jače toliko se osjećam opjeno, omamljeno, neka jeza. Isto tako, u jutarnjim satima, kada se probudim, imam osjećaj kao da nemam snage u koljenima, kao da gubim osjećaj. Uradjen mi je kolor dopler i nadjeno ubraznje protoka na sistemu vertebralnih arterija, sa jedne strane 90 a sa druge 70, (a normalno je do 30) kao posljedica ekstravazalne kompresije, jer mi je dijagnostikovana skolioza kičme u srednjem dijelu ledja.
    Da li postoji ikakav način da se stanje poboljša, šta da radim?
    Radio sam neke vježbe za vrat, ali ne pomaže nešto posebno. Mlad sam, imam 25 godina. Ako budem moram čitav život da imam ovakve tegobe, to je baš žalosno. Ja se doslovno ni jedan jedini dan ne osjećam zdravo. Da napomenem da imam neku kost na vratu, sa zadnje strane vrata, odmah ispod kose, za koju ne znam šta je.