1. Povišen tsh

    Pitanje broj: #150969

    Dobro veče,

    Imam nekoliko pitanja za Vas. Imam 19 godina. U proteklih mesec dana se ne osećam baš najbolje. Svako veče mi se tresu ruke, nervozna sam, u grlu me steže nešto kao da će da pukne i takođe pulsira. U proteklih godinu dana imala sam baš velike probleme, što znači da sam pod velikim stresom. Pre otprilike nedelju dana imala sam osećaj kao da ne mogu da udahnem punim plućima. Na trenutak imam osećaj kao da se gušim. Stalno zevam da bih došla do vazduha. I kad pokušavam da dođem do vazduha zaboli me nazad u leđima i napred pomalo u grudima. I u poslednja 2 meseca sam se ugojila oko 5, 6 kg. Otišla sam kod doktora i uradila sam hormone za štitnu žlezdu. Uvećan mi je TSH (5.720), FT4 je 7.02 i anti-tpo je 0.3. Doktorka mi je zakazala ultra zvuk štitne tek za 27. mart. Danas sam otišla kod pulmologa i radila spirometriju. Rekao mi je ovo nije toliko loše ali može bolje, propisao mi Ventolin i rekao da koristim nedelju dana (4x2) i da odem kod kardiologa, pa posle toga da dodjem kod njega ponovo. Vadila sam i krv, sve je u redu, jedino je uvećan bilirubin (24.8).
    Moje pitanje je da li može stanje štitne žlezde da se pogorša dok je ne snimim i dodjem do doktora? I da li može da se stabilizuje taj TSH? I sta može da bude u pitanju to što ne mogu da dišem normalno?

    Odgovoreno: 12. 04. 2017.

Komentari na pitanje: #150969

    • TSH mi je 26,970. Dobila sam Eutirox 5 dana 50, i dva dana 75 da pijem. Kakvo je Vaše mišljenje? Pozdrav.

    • Poštovani, posle kontrolnog pregleda krvne slike utvrđen je povećan TCH-5,57. T-4 i T-3 su u granicama normale. Molim Vas za savet. Unapred hvala.

    • TSH kod mene 75000 FT4 MALO Ssmanjen Ft3 normalan. Pijem lek za Hipertireozu. Šta dalje?

    • Tsh mi je 6,991, t3 3,97 t4 13,86. Pijem euthyrox 75, da li se povećava ili smanjuje doza leka?

    • Postovani !Operisana sam od stitne zlezde gde mi je odstranjeno 3/4 stitne zlezde vec 12 godina .Koristim letroxs 100 mg. Ugojila sam se puno, osecam iznemoglost, bolove u glavi, kicmi i imam stres i ne osecam se dobro. Uradila sam rezultate gde mi je povecan T4 175 i Tsh 4,65 .Da li treba smanjiti ili povecati terapiju?

    • Da li je TSH sa parametrom od 3, 22 potrebno uključiti terapiju, drugi trimestar trudnoće, VTO? T3 je 4,3, a T4 9,8. HVALA

    • Imam vec nekoliko godina Hasimoto. Kod zadnjih lab.analiza T3 i T4 su u normali a povisen mi je TSH 5,36. Do sad sam pio Eutirox 100 mg jednu tabletu dnevno. Da li da povecam ili smanjim dozu?

    • Doktore zanima me da li mi je u-TSH koji mi je 4,41 potrebno lečenje? Ostali parametri su dobri.. Hvala vam..

    • TSH mi je 28.83 dobila sam Letrox 150 da pijem molim vase misljenje