1. Recidiv raka grkljana

    Pitanje broj: #153223

    Poštovani,
    Molim za savjet u vezi ishrane pacijenta sa suspektnim recidivom tumora c32. 9. Imao je 35 radioterapija i 5 hemioterapija završenih u aprilu. Nakon povlačenja edema otkrivena je izraslina. Biopsija uzeta pre nedelju dana. Nema podataka o kandidijazi. Kanila stavljena zbog omogućenja disanja. Ojačati imunitet je cilj, ali ne znam kako. Pacijent je moj otac, 68 godina, inače vrlo vitalan i žilav covjek. Hvala unaprijed!

    Odgovoreno: 17. 12. 2018.
    • Poštovana,
      Zavisi od tegoba pacijenta. Ukoliko ne može ili otežano guta potrebna je ishrana Fresubinom, takođe uvesti i Centrum ili Bedoxin od vitamina, inače nekih posebnih restrikcija nema.