1. Metastaza raka prostate

    Pitanje broj: #102144

    Dijagnoza je rak prostate primarni se proširio u okolna tkiva, psa je 83, uzimam flutasim 10 dana. Predviđene su mi inekcije zoladex 10, 8 na čekanju sam tek za mesec dana. Da li je to dobra terapija ili da ubrzam dobijanje inekcija? Unapred se zahvaljujem

    Odgovoreno: 16. 01. 2019.
    • Poštovani,

      Flutasim služi da Vas zaštiti od štetnog dejstva testoterona (karcinom prostate je testosteron senszitivni tumor). Primenjuje se kao dopuna LHRH agonistima- Zoladex ili nakon hirurške kastracije. Dakle terapije ide svojim tokom, uraditi sve kako je zakazano i savetovano.