1. Karcinom debelog creva

    Pitanje broj: #153974

    Poštovani,

    Molim Vas za pato-histološki nalaz: adenocarcinoma intestini crassi, intestinalni tip g-ii, ng 1. Pt3 uočeni retki tumorski pupoljci lymphonodorum regionales sine metastasibus (0/10) pno. Sinus histiocytosis et hyperplasia follicularis lymphonodorum regionales

    Odgovoreno: 02. 12. 2017.
    • Poštovani,

      Ph je verifikovan karcinom debelog creva. U regionalnim limfnim nodusima nema elemenata tumora, a viđene promene na izvađenim limfnim nodusima su benignih karakteristika po tipu folikularne hiperplazije što se dešava svaki put kada se imuni odgovor aktivira.