1. Upotreba suplemenata kod malignih neoplazmi

    Pitanje broj: #159298

    Da li uz dijagnozu c 78. 7 neoplazma malignum hepatis metastaticum, c78. 0 neoplazma malignum pulmonis metastaticum i indikovana hemioterapija po protokolu folfiri-vi, prvobitna dijagnoza je neoplazma malignum recti (2015.g), može da se koristi suplement za varenje papaya enzim? U kojoj količini? Da li sadejstvuje sa prepisanom terapijom (oslabljuje je ili jača) ?

    Odgovoreno: 24. 11. 2018.
    • Poštovana,
      To je pitanje koje morate postaviti hemioterapeutu. Radi se o prirodnom suplementu i treba da znate da je regulativa prirodnih suplemenata liberalna. U prevodu možda se tu nalaze aditivi koji možda mogu da ulaze u ukrštene reakcije sa ht. Moj predlog je da se pridržavate digestala, galenika, kao i da nabavite suportivne rastvore za ishranu kao npr. Fresubin i sl. Pitajte ordinarijusa da li postoji mogućnost da se dobiju androgeni radi jačanja apetita megace sirup. . . itd. Suplementi u ovom slučaju nisu rešenje.