Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96184)

  1. Poštovani,
    molim Vas za savet. Od pre dve nedelje su počeli da mi trnu prsti leve ruke, a domali i mali ne osećam do pola. Počeo je i lakat da me boli bez ikakvog razloga. Nisam išla u teretanu 2 godine, posao zahteva da sedim veći deo radnog vremena. Jako sam zabrinuta, ali ne stižem do lekara. Ne znam koliko to može ozbiljno da bude? Imam 26 godina.
    Unapred zahvalna,
    Maja

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Postovana, poreko tegoba je malo od spondiloze vratne kicme, a delom od pritiska nerva u laktu. Uradite rentgen vratne kicme i EMNG ruke. Do tada preporucujem tbl.Rantudil forte 1 do 2 dnevno kod bolova i tbl.Mydocalm 3x1 za opustanje misica (ne uspavljuje, imate punu koncentraciju za voznju i posao) uz rehabilitaciju vratne kicme. Pozdrav

  1. Poštovani,
    Moje dete ima 4.5 god i dijagnozu G 40.9. Već godinu dana pije eftil i lamal. Trenutno se skidamo sa eftila, ali i dalje mi nije jasno od apsensa stigosmo i do lamala. Molila bih Vas ako možete nešto više da mi kažete o ovoj dijagnozi. Dete je fizički i psihički skroz dobro, ne mogu još ni da poverujem da se to njemu dešava. EEG ukazuje na epilepsiju, CTG je u redu, a magnetnu je dr rekla da ne treba za sad. Napad je izgledao - ukočen pogled na gore, par sekundi. Od uvođenja eftila bilo je sve češće i češće napada dok nas je JASNA JANČIĆ zavlačila i zavlačila. Sad se lečimo u N.Sadu kod dr Marije Knežević kojoj, svaka čast.

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Postovani, dijagnoza je epilepsija. Verovatno dosta vec znate o njoj. Treba uraditi MR mozga jer promene bolje vidi od CT pogotovo sto je dete u pitanju a ne zraci. Terapija zavisi od porekla epilepsije (nasledje, povreda u trudnoci, temperatura ili fras u detinjstvu). Drzite se saveta doktorke koja vas vodi, to treba da bude deciji neurolog. Pozdrav

  1. Poštovani,
    prilikom slučajne kontrole pritiska izmerio sam vrednosti 148/98/68. Mereno jutro posle provedene noći u alkoholisanom stanju. Sada mi isti varira gor. od 126/136 i donji 136/142. Koristim zeleni čaj i čaj od bele imele i na blagoj dijeti sam. Alkohol trenutno ne koristim, ne pušim tri god. Malo sam ugojen.
    Da li je neophodan odlazak lekaru ili se to može sanirati čajevima? Puno pešačim, ali se i puno nerviram.

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Postovani, nesto ste pogresno napisali, ne moze donji, dijastolni pritisak da bude veci od gornjeg, sistolnog. Koje su vase tegobe. Da li ste imali glavobolju, vrtoglavicu. Uvek prvo treba da se uradi EKG, pa kardioloski pregled i da se eventualno odredi terapija. Fizocka aktivnost je preporucljiva uz dijetu (neslana ishrana, nemasna uz redukciju tezine). Pozdrav

  1. Imam 37god u poslednje vreme ima vrtoglavice i ubrzan rad srca. Pritisak mi je u granicama normale. Ponekad mi se javi mučnina i povraćanje. Trudnoća nije, jer imam 2 deteta.

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
  1. Interesuje me sve o ependimomu?

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Postovana, ependimom je benigni neuroepitelijalni tumor i moze biti lokalizovan na na vise mesta u organizmu (kicma, mozak...). Najcesce se javlja kod dece. Terapija je operativna. Vise od ovoga vam ovako ne mogu Preci. Pozdrav

Prikazano 3456-3460 od ukupno 4463 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460