Pre 27 godina operiran sam od malformacija retrobulbarno i ugradjeni su mi metalne klipsne. Sada imam ispupčenje desnog oka i ponovo sam operiran, doktor mi je rekao da je odstranio hemangiom kavernozum. E sada problem je u tome što posle uradjenog KTM vidi se potpuno ista situacija kao i pre operacije. Sačekao sam da prodju 6 meseca, ponovo sam uradio KTM i na tom snimku vidi se potpuno isti tumor veličine 2,5mm. Otišao sam kod privatnog rengenologa i on mi je rekao da nisam uošte operiran, jer tumor takve osobine može prouzrokovati veliko krvarenje. Sada pošto doktor koji me je operirao ponaša se kao da je sve u redu ne daje mi nikakvu informaciju hteo bih da pitam da li se to može srediti i gde?
Postovani,
prvo preporucujem da uradite magnetnu rezonancu mozga. Potom da mi posaljete detaljan opis nalaza. Ovako ne mogu da tvrdim da li je za operaciju ili ne. U principu ako treba da se operise mozete u svakom od KC u Srbiji na Klinici za neurohirurgiju.
Pozdrav
Dva mjeseca imam nesnošljive bolove. Doktor kaže da je išijas. Sad sam obavio magnetsku rezonancu i ovo su nalazi. Molim za bilo kakvo mišljenje..hvala...Kod MR L-S kralješnice na učinjenim transverzalnim i sagitalnim presjecima primjenom različitih tehnika snimanja trupovi kralješaka primjerene su visine, oštro ocrtanih kontura. Degeneracija diska L4-L5 i L5-S1 uz subhondraklnu osteosklerozu pokrovnih ploha trupova L4 do S1. U razini L4-L5 dorzomedijalna protruzija diska sa širenjem desno uz kompresiju duralne vreće.U razini L5-S1 dorzolateralna ekstruzija diska lijevo,širi se prema kranijalno,komprimira korijen i duralnu vreću. Konus medularis vidljiv u razini L1 kralješka. ZAKLJUČAK: MR L-S kralješnice pokazuje u razini L5-S1 dorzolateralnu ekstruziju diska lijevo, koja se širi prema kranijalno, komprimira korijen i duralnu vreću. U razini L4-L5 dorzomedijalna protruzija sa širenjem desno uz kompresiju duralne vreće. Zbog promjene na L5-S1 svakako se preporuča pregled neurokirurga.
imate obiman nalaz. Ipak, preporučujem da uradite EMNG nogu pa tek onda eventualno idete kod neurohirurga. Do tada preporučujem tbl.Movalis 15mg 2x1, tbl.Mydocalm 3x1, drag.Beviplex 3x1 uz rehabilitaciju i oprez sa kičmom (spavanje na što tvrdjem krevetu, izbegavanje sušenja znoja na Vama i izbegavanje dizanja tereta). Javite se sa nalazom.
bolujem od epilepsije i pijem Tegretol CR. Imam 33 godine i posle rodjenja drugog deteta počele su da se javljaju vrtoglavice, duple slike zamućeni vid. Radila sam MR glave, EEG, koncentraciju leka u krvi, krvnu sliku, protok krvnih sudova glave i vrata, očni pregled, centar za ravnotežu, ultrazvuk abdomena i sve mi je u redu osim Gama GT koja mi je 83. Moj neurolog više ne zna šta bi moglo to da bude, a meni se sve češće to javlja i traje po pola dana.
Šta mi Vi predlažete?
u kom smislu je EEG dobar s obzirom da bolujete od epilepsije. Od kada bolujete od nje i koji je uzrok? Kakva vam je laboratorija sa krvnom slikom? Javite se sa odgovorima.
već 5 dana ima kako mi je utrnula leva strana lica. Nije potpuno ukočena. Na levoj strani jezika nemam osećaj ukusa. Koliko sam se raspitala radi se o facijalisu. Nemam nigde otvoren karton, pa me interesuje šta bih ja mogla da uradim sama bez odlaska lekaru. Imam overenu zdravstvenu knjižicu ali nikako da otvorim karton, jer mi za to traže prethodni koji sam imala u studentskoj poliklinici. Pijem beviplex.
Da li mogu još nešto da učinim? Koliko će trajati utrnuće? Od juče je počelo da me boli na dodir obraz i vilica?
da li se i iskrivila malo ta leva strana lica, da li slabije zatvarate levo oko? Ne možete nista sami da uradite, osim da izbegavate promaju i vetar da ne bi pogoršali stanje. Morate se javiti neurologu koji će verovatno preporučiti, nakon pregleda ampularnu terapiju: amp.Dexason II, amp.Ranisan I, amp.Beviplex I, amp.Aciclovir I, drag.Trental 400 2x1, tbl.Aspirin protect 100 1x1 (eventualno Chymoral forte 2x1). Treba i dijagnostički propratiri da se vidi uzrok. Javite se sa nalazom i eventualnim pitanjima. Pozdrav
interesuje me šta je to Romberg+- sa zatvorenim očima, dominacija smetnje u govornoj i kognitivno-mnestičkoj sferi, naznačeni dezinhibiciono fenomeni, subdepresivnog raspoloženja. Sve ovo nakon St. post CVI.
Objasnite mi šta to znači pošto ne smeju da me operišu, jer imam kavernom.....
Postovana,
Rombertgov test je jedan od testova za stanje centra za ravnotezu, a +\- znaci blago zanosenje pri njegovom izvodjenju. Otezano izgovaranje, pamcenje, saznavanje. Dezinhibicioni fenomeni su patoloski nalaz ali su prisutni i kod starijih ljudi. Poslednje je subdepresivno raspolozenje koje ukazuje ne na potpunu depresiju vec nesto blaze stanje. Sve to je posledica mozdanog inzulta. Nista od ovoga ne utice na odlaganje operacije, jedino bi trebalo da prodje 6 meseci od sloga (koliko je potrebno da se mozak bar malo oporavi) zbog opste anestezije.
Pozdrav
Postovani, prvo preporucujem da uradite magnetnu rezonancu mozga. Potom da mi posaljete detaljan opis nalaza. Ovako ne mogu da tvrdim da li je za operaciju ili ne. U principu ako treba da se operise mozete u svakom od KC u Srbiji na Klinici za neurohirurgiju. Pozdrav
Dva mjeseca imam nesnošljive bolove. Doktor kaže da je išijas. Sad sam obavio magnetsku rezonancu i ovo su nalazi. Molim za bilo kakvo mišljenje..hvala...Kod MR L-S kralješnice na učinjenim transverzalnim i sagitalnim presjecima primjenom različitih tehnika snimanja trupovi kralješaka primjerene su visine, oštro ocrtanih kontura. Degeneracija diska L4-L5 i L5-S1 uz subhondraklnu osteosklerozu pokrovnih ploha trupova L4 do S1. U razini L4-L5 dorzomedijalna protruzija diska sa širenjem desno uz kompresiju duralne vreće.U razini L5-S1 dorzolateralna ekstruzija diska lijevo,širi se prema kranijalno,komprimira korijen i duralnu vreću. Konus medularis vidljiv u razini L1 kralješka. ZAKLJUČAK: MR L-S kralješnice pokazuje u razini L5-S1 dorzolateralnu ekstruziju diska lijevo, koja se širi prema kranijalno, komprimira korijen i duralnu vreću. U razini L4-L5 dorzomedijalna protruzija sa širenjem desno uz kompresiju duralne vreće. Zbog promjene na L5-S1 svakako se preporuča pregled neurokirurga.
Odgovoreno: 07. 01. 2009.Šta mi Vi predlažete?
Da li mogu još nešto da učinim? Koliko će trajati utrnuće? Od juče je počelo da me boli na dodir obraz i vilica?
Objasnite mi šta to znači pošto ne smeju da me operišu, jer imam kavernom.....
Postovana, Rombertgov test je jedan od testova za stanje centra za ravnotezu, a +\- znaci blago zanosenje pri njegovom izvodjenju. Otezano izgovaranje, pamcenje, saznavanje. Dezinhibicioni fenomeni su patoloski nalaz ali su prisutni i kod starijih ljudi. Poslednje je subdepresivno raspolozenje koje ukazuje ne na potpunu depresiju vec nesto blaze stanje. Sve to je posledica mozdanog inzulta. Nista od ovoga ne utice na odlaganje operacije, jedino bi trebalo da prodje 6 meseci od sloga (koliko je potrebno da se mozak bar malo oporavi) zbog opste anestezije. Pozdrav
Prikazano 3366-3370 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke