Moja tetka je godinu i po dana ispitivala glavobolju. Glavobolja je svakodnevno konstantna. Svi neurološki nalazi su u redu. Dva puta je radila skener, jednom magnetnu rezonancu, dopler krvnih sudova vrata, EEG glave. Svi su nalazi dobri. Analgetici i sedativi joj ne pomazu. Probala je i karbapinom da ublaži bol, ali ni to nije pomoglo. Kod štitne žlezde bio joj je povećan TSH i antitela koja su kasnije bila normalna. Laboratorijski nalaz je u redu. U 28. godini je imala hormonsku glavobolju koja je bila svakodnevna i koju je tada slučajno otkrila i pila je cikloprogenovu koja joj je pomogla. Sada ima 43 godine.
Sada je interesuje koje hormone treba da ispita jer sumnja da joj neki hormoni utiču na svakodnevnu glavobolju i kada te hormone treba dati; u koje vreme? Ona je po zanimanju medicinska sestra a njena glavobolja joj se "kreće" po celoj glavi. Zahvata desnu stranu, a ponekad levu i čelo. Molimo Vas da nam pomognete jer ona stvarno ne može da podnese svakodnevni bol u glavi.
Postovani,
tu ne postoji puno hormona. Samo je pitanje gde se rade u vasem mestu. Moze da se raspita u bilo kojoj laboratoriji (privatnoj ili drzavnoj) i zavisno od nivoa se daje terapija. Nevezano sa tim treba da uzima tbl.Mg 150 2x1 i tbl.Imigran 1 na pocetku napada a eventualno potom jos jedna.
Pozdrav
Prošle god. i ove istog meseca mi se javio bol u predelu gornje i donje vilice samo jedne strane, zbog straha uradila sam skener i bilo je sve u redu neurolog mi je rekao da je najverovatnije nervus trigeminus, pila sam Karbapin po pola ujutru i uveče i OHB12 i bilo mi je dobro. Sada opet isti problem i to izraženiji noću - imam 29 god.
Da li je moguće da je to isti problem s obzirom da sam pročitala da se taj nervus trig.javlja kod starijih osoba i koja terapija - Vaše mišljenje?
Hvala!
Postovana,
nema veze sa starosnom dobi. Uradite SEP n.trigeminusa da bi videlu u kakvom stanju je nerv. Javite nalaz. Terapija je ta ista uz drag.Trental 400 2x1 i drag.Beviplex 3x1 (umesto OH B12).
Pozdrav
Poštovani doktore,
veoma sam zabrinuta za zdravlje svog bližnjeg rođaka koji je u julu preživeo moždani udar. On ima 57 godina, od pre dve godine ima povišen ŠUK (oko 9-10), a pre 6 godina je imao i infarkt miokarda.
Nakon infarkta se dugo (i vrlo uporno)oporavljao i taman kad se činilo da se stvari smiruju,dobio je povišen šećer,a sada je nažalost nepokretan.Tačnije, rehabilitacijom je postignuto da može da se kreće pomoću štaka, s tim što se nogama samo oslanja o podlogu.Pošto je moj rođak istovremeno i vaš kolega, ne smem puno da ga ispitujem u vezi oporavka.Znam da je ishod lečenja neizvestan,ali me jako zanima da li postoji koliko-toliko realna mogućnost da se ponovo i na duže staze oporavi,kao i da prohoda...Naprosto ne znam kako da razgovaram sa njim,a jako mi je teško.
Unapred hvala!
Postovana,
naravno da postoji mogucnost ali uz upornu rehabilitaciju i volju. Sve pod uslovom da novih vaskularnih dogadjaja na bude. Treba videti zasto dobija za kratko vreme i infarkt srca i infarkt mozga, tj.otkloniti uzroke za to(hipertenzija, preskakanje srca, pa i dijabet..). Redovna terapija uz rehabilitaciju (preporucujem tbl.Plavix 75mg 1 uvece ili caps.Aggrenox 2x1 uz internisticku terapiju naravno, ako vec ne uzima antikoagulantnu terapiju).
Pozdrav
Svake godine odredjen period mi se javlja manja vrtoglavica, a to znači nestabilnost pri hodu i osetljivost na svaki pokret tela, tj osećaj ljuskanja tela napred nazad...kada zatvorim oči skupim stopala i ispružim ruke, ne padam ali me tada ljuska baš. Nekada zna da se javi jači napad tipa kao jako zujanje kroz glavu koje traje par sek posle čega često me izbija znoj...da li od straha...krvna slika u redu..ima li generalno savet za ovakvo stanje, puno Vam hvala...imam li razloga za brigu?
Postovani,
da li ste radili neka snimanja, da li ste bili kod neurologa? Treba da uradite MR mozga, dopler krvnih sudova vrata i laboratoriju sa krvnom slikom pored pregleda neurologa. Kakav vam je krvni pritisak? Do tada preporucujem tbl.Cavinton 5mg 3x1 (posle jela), tbl.Aspirin protect 100 1x1. Javite se sa nalazima.
Pozdrav
U skorašnje vreme imam nesvesticu, pala sam u nesvest 2-3 min sam bila u besvesnom stanju. Specijalista mi je samo rekao da je to verovatno nizak pritisak. Interesuje me Vaše mišljenje.
Postovana,
odavde ne mogu vise da vam kazem, osim da moze biti posledica niskog krvnog pritiska izmedju ostalog. Mozete da uradite EEG, dopler krvnih sudova vrata i laboratoriju sa krvnom slikom. Javite se sa nalazima.
Pozdrav
Sada je interesuje koje hormone treba da ispita jer sumnja da joj neki hormoni utiču na svakodnevnu glavobolju i kada te hormone treba dati; u koje vreme? Ona je po zanimanju medicinska sestra a njena glavobolja joj se "kreće" po celoj glavi. Zahvata desnu stranu, a ponekad levu i čelo. Molimo Vas da nam pomognete jer ona stvarno ne može da podnese svakodnevni bol u glavi.
Marko Cvetinović
Postovani, tu ne postoji puno hormona. Samo je pitanje gde se rade u vasem mestu. Moze da se raspita u bilo kojoj laboratoriji (privatnoj ili drzavnoj) i zavisno od nivoa se daje terapija. Nevezano sa tim treba da uzima tbl.Mg 150 2x1 i tbl.Imigran 1 na pocetku napada a eventualno potom jos jedna. Pozdrav
Prošle god. i ove istog meseca mi se javio bol u predelu gornje i donje vilice samo jedne strane, zbog straha uradila sam skener i bilo je sve u redu neurolog mi je rekao da je najverovatnije nervus trigeminus, pila sam Karbapin po pola ujutru i uveče i OHB12 i bilo mi je dobro. Sada opet isti problem i to izraženiji noću - imam 29 god.
Odgovoreno: 28. 01. 2009.Da li je moguće da je to isti problem s obzirom da sam pročitala da se taj nervus trig.javlja kod starijih osoba i koja terapija - Vaše mišljenje?
Hvala!
Postovana, nema veze sa starosnom dobi. Uradite SEP n.trigeminusa da bi videlu u kakvom stanju je nerv. Javite nalaz. Terapija je ta ista uz drag.Trental 400 2x1 i drag.Beviplex 3x1 (umesto OH B12). Pozdrav
Poštovani doktore,
Odgovoreno: 28. 01. 2009.veoma sam zabrinuta za zdravlje svog bližnjeg rođaka koji je u julu preživeo moždani udar. On ima 57 godina, od pre dve godine ima povišen ŠUK (oko 9-10), a pre 6 godina je imao i infarkt miokarda. Nakon infarkta se dugo (i vrlo uporno)oporavljao i taman kad se činilo da se stvari smiruju,dobio je povišen šećer,a sada je nažalost nepokretan.Tačnije, rehabilitacijom je postignuto da može da se kreće pomoću štaka, s tim što se nogama samo oslanja o podlogu.Pošto je moj rođak istovremeno i vaš kolega, ne smem puno da ga ispitujem u vezi oporavka.Znam da je ishod lečenja neizvestan,ali me jako zanima da li postoji koliko-toliko realna mogućnost da se ponovo i na duže staze oporavi,kao i da prohoda...Naprosto ne znam kako da razgovaram sa njim,a jako mi je teško.
Unapred hvala!
Postovana, naravno da postoji mogucnost ali uz upornu rehabilitaciju i volju. Sve pod uslovom da novih vaskularnih dogadjaja na bude. Treba videti zasto dobija za kratko vreme i infarkt srca i infarkt mozga, tj.otkloniti uzroke za to(hipertenzija, preskakanje srca, pa i dijabet..). Redovna terapija uz rehabilitaciju (preporucujem tbl.Plavix 75mg 1 uvece ili caps.Aggrenox 2x1 uz internisticku terapiju naravno, ako vec ne uzima antikoagulantnu terapiju). Pozdrav
Svake godine odredjen period mi se javlja manja vrtoglavica, a to znači nestabilnost pri hodu i osetljivost na svaki pokret tela, tj osećaj ljuskanja tela napred nazad...kada zatvorim oči skupim stopala i ispružim ruke, ne padam ali me tada ljuska baš. Nekada zna da se javi jači napad tipa kao jako zujanje kroz glavu koje traje par sek posle čega često me izbija znoj...da li od straha...krvna slika u redu..ima li generalno savet za ovakvo stanje, puno Vam hvala...imam li razloga za brigu?
Odgovoreno: 27. 01. 2009.Postovani, da li ste radili neka snimanja, da li ste bili kod neurologa? Treba da uradite MR mozga, dopler krvnih sudova vrata i laboratoriju sa krvnom slikom pored pregleda neurologa. Kakav vam je krvni pritisak? Do tada preporucujem tbl.Cavinton 5mg 3x1 (posle jela), tbl.Aspirin protect 100 1x1. Javite se sa nalazima. Pozdrav
Postovana, odavde ne mogu vise da vam kazem, osim da moze biti posledica niskog krvnog pritiska izmedju ostalog. Mozete da uradite EEG, dopler krvnih sudova vrata i laboratoriju sa krvnom slikom. Javite se sa nalazima. Pozdrav
Prikazano 3246-3250 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke