U prethodnom pismu sam ispustila da Vam kažem da su rezultati sa skenera i magnentne rezonance bili dobri. Što se tiče glavobolje imam sada manje i ne pojavljuje mi se zamućen vid za sada. Ja sam na svoju ruku uzela da pijem Beviplex tablete i to jedanput dnevno.
Molim Vas da mi pomognete.
Imam simptome i jake bolove (traju već par meseci) koji ukazuju na diskus herniju, ili nešto slično ...izveštaj sa RO grafije glasi: ,,izravnata fiz. lordoza, incipijentne spondiloticne promene, nšsto uzi 4. prostor L5-S1,, Neurolog kaže da mi skoro nije ništa (?). A na moje pitanje da li disk. hernija može da se ustanovi preko ovakvog snimka, odgovara da NE išalje me na MEG. Otkud onda može da zna da mi nije ništa? Da li disk. hernija može da se ustanovi RO snimkom ili isključivo magnetnom rezonancom?
Hvala.
Postovani,
obican rentgen moze samo da nasluti o cemu se radi pa i tada retko. Ipak rentgen samo sluzi za pluca i kosti. Za kicmu je precizna MR LS kicme ili CT kicme (L4-L5, L5-S1), s tim sto MR ne zraci a CT zraci. Vas lekar vas verovatno salje na EMNG (a ne MEG kako ste napisali) sto takodje treba da se uradi. Ne bih rekao da vam nije nista u skladu sa vasim simptomima. Opisite mi precizno vase tegobe i njihov intenzitet da bih znao da li da vam preporucim inekcije ili tablete.
Pozdrav
moja baka ima 70god.od pre 5god. počela je da oseća bolove u donjem delu kičme, koji su se vremenom povećavali. Uradjena je MR kičme L4-L5-L5-L6-Li-S1, i na osnovu nalaza koji nisu bili najbolji dr je postavio Dg: DIscopathia L5-S1.i dobila je Th:Inf.Ringer + amp.Novalgetol+amp.Dexason+amp.Beviplex,Iv 2x1, 7dana. Posle toga skoro godinu dana nije osećala bolove. Medjutim prošle godine bolovi su se ponovo javili. Dr je dao Dg:Lumboioshiagia, možda dg nije lepo napisana jer je rukopis nečitak, i dobila Th:amp.OHB12, Im,1x1,4dana,tbl.Nimulid,caps.alfa D3, tbl.Bensedin 5mg.Th je nije baš pomogla. Ove lekove pije i dan danas, ali svaki dugi dan ima bolove u donjem delu kičme, a i ispod grudnog koša, od kojih je savijena, i otežavaju joj hodanje. Ona bolove ima samo kad hoda, dok kad sedi nema.
Interesuje me Vaše mišljenje, i Vaša terapija.
Postovani,
slazem se sa dijagnozom. Sto se tice terapije predlazem: amp.Movalis I, amp.Dexason II, amp.Ranisan I, amp.Beviplex I, amp.Bensedin I i to sve jednom dnevno tokom 5 dana u misic. Javite kako je nakon terapije da bi se dogovorili sta dalje.
Pozdrav
moja majka treba da dodje na magnetnu rezonancu na VMA i čeka da joj jave termin. Pošto sam ja u Nemačkoj i nisam u stanju da išta učinim odavde, hoćete li mi reći kakva je mogučnost da što pre bude pregledana i da li je nešto opasno po nju čim je dobila uput za to. Ona inače ima problema sa desnom stranom tela tj. ima kočenje.
Postovana,
sto se tice termina pregleda on je zakazan zvanicno. Moze se pomeriti ili ako se plati pregled pa bude termin pomeren unapred ili se uradi privatno u drugim kucama. Cena pregleda u osnovnoj varijanti (bez kontrasta) je oko 12000din. Inace s obzirom na podatak o slabosti i kocenju desne strane tela moze se pretpostaviti da se radi o procesu u levoj hemisferi mozga (ishemijski slog - zacepljenje krvnog suda, krvarenje u mozgu ili tumor). Javite se sa nalazom i eventualnim dodatnim pitanjima.
Pozdrav
Moja majka je umrla od subarahnoidalnog krvarenja - moždane aneurizme. Otac mog supruga je umro od aneurizme aorte. Da li su ove (obe ili jedna) bolesti nasledne i da li postoji rizik da se naše dete rodi sa nekom od ovih ili sličnom bolesti?
Postovana,
nasledne su, postoji verovatnoca i za vas i vaseg supruga kao i za vasu decu. Subarahnoidalno krvarenje nije nasledno, ono je posledica moguce nasledne aneurizme, mada se moze javiti i usled napora ili neregulisanog visokog krvnog pritiska. Znaci potreban je oprez, povremene kontrole sa MR mozga pogotovo ako postoje ceste glavobolje.
Pozdrav
Molim Vas da mi pomognete.
Postovana, ako pijete Beviplex uzimajte ga 3x1 jer 1x1 ne znaci nista. Javite se ako imate jos nekih nejasnoca. Pozdrav
Imam simptome i jake bolove (traju već par meseci) koji ukazuju na diskus herniju, ili nešto slično ...izveštaj sa RO grafije glasi: ,,izravnata fiz. lordoza, incipijentne spondiloticne promene, nšsto uzi 4. prostor L5-S1,, Neurolog kaže da mi skoro nije ništa (?). A na moje pitanje da li disk. hernija može da se ustanovi preko ovakvog snimka, odgovara da NE išalje me na MEG. Otkud onda može da zna da mi nije ništa? Da li disk. hernija može da se ustanovi RO snimkom ili isključivo magnetnom rezonancom?
Odgovoreno: 31. 01. 2009.Hvala.
Postovani, obican rentgen moze samo da nasluti o cemu se radi pa i tada retko. Ipak rentgen samo sluzi za pluca i kosti. Za kicmu je precizna MR LS kicme ili CT kicme (L4-L5, L5-S1), s tim sto MR ne zraci a CT zraci. Vas lekar vas verovatno salje na EMNG (a ne MEG kako ste napisali) sto takodje treba da se uradi. Ne bih rekao da vam nije nista u skladu sa vasim simptomima. Opisite mi precizno vase tegobe i njihov intenzitet da bih znao da li da vam preporucim inekcije ili tablete. Pozdrav
Interesuje me Vaše mišljenje, i Vaša terapija.
Postovani, slazem se sa dijagnozom. Sto se tice terapije predlazem: amp.Movalis I, amp.Dexason II, amp.Ranisan I, amp.Beviplex I, amp.Bensedin I i to sve jednom dnevno tokom 5 dana u misic. Javite kako je nakon terapije da bi se dogovorili sta dalje. Pozdrav
Postovana, sto se tice termina pregleda on je zakazan zvanicno. Moze se pomeriti ili ako se plati pregled pa bude termin pomeren unapred ili se uradi privatno u drugim kucama. Cena pregleda u osnovnoj varijanti (bez kontrasta) je oko 12000din. Inace s obzirom na podatak o slabosti i kocenju desne strane tela moze se pretpostaviti da se radi o procesu u levoj hemisferi mozga (ishemijski slog - zacepljenje krvnog suda, krvarenje u mozgu ili tumor). Javite se sa nalazom i eventualnim dodatnim pitanjima. Pozdrav
Moja majka je umrla od subarahnoidalnog krvarenja - moždane aneurizme. Otac mog supruga je umro od aneurizme aorte. Da li su ove (obe ili jedna) bolesti nasledne i da li postoji rizik da se naše dete rodi sa nekom od ovih ili sličnom bolesti?
Odgovoreno: 29. 01. 2009.Postovana, nasledne su, postoji verovatnoca i za vas i vaseg supruga kao i za vasu decu. Subarahnoidalno krvarenje nije nasledno, ono je posledica moguce nasledne aneurizme, mada se moze javiti i usled napora ili neregulisanog visokog krvnog pritiska. Znaci potreban je oprez, povremene kontrole sa MR mozga pogotovo ako postoje ceste glavobolje. Pozdrav
Prikazano 3231-3235 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke