Pisala sam Vam 26.01.09. i odmah sutradan dobila Vaš odgovor, na čemu iskreno zahvaljujem. Poslije Vašeg odgovora tražila sam od doktorke uput neurologu, koji mi je nerado dala. Sa svim snimcima i nalazima primio me je Vaš kolega neurolog. Rekao je da je trebalo odmah njemu da me upute. Primjetio je na rentgentskim snimcima promjene, iako je radiolog napisao da je nalaz uredan. Kad je sve to pregledao ja sam mu rekla da sam se u međuvremenu, dok su me šetali tamo-amo, obratila i Vama i pokazala mu moje pitanje i Vaš odgovor. Izvinjavam Vam se ako to nisam trebala učiniti, ali moja namjera je bila da vidi i to mišljenje. Nije se mnogo bunio, možda malo iznenadio (ili je u pitanju sujeta), ali je brzo prešao preko toga, sa komentarom, da je dobro što se interesujem za svoj problem, ali da je neozbiljno davati takva mišljenja bez pregleda. Uradio mi je klasičan pregled i propisao: ampule Zodol V, ampule Bensedin V, ampule Dexason III i tablete Zodol 0+1+1. O CT LS, MR LS kičme i EMNG nogu nije rekao ni riječi. Ja sam uz to uzimala i Beviplex dražeje. Prva 2-3 dana terapije mi je bilo bolje, a peti dan sam jedva otišla na injekciju. U ponedeljak sam bila na kontroli. Dr mi je rekao da ima pomaka na bolje i propisao mi: tbl. Ketonal forte 2x1, tbl. Tetrazepam uveče i Beviplex 3x1. Juče sam počela ovu terapiju. Sad sjedim za računarom da Vam ovo napišem, boli me od kuka pa skoro do koljena, a dio noge od polovine lista pa do vrha prstiju utrnut, teško se krećem a zbog te utrnutosti slabo kontrolišem lijevu nogu. Zaista nisam od onih koji izmišljaju bolest, naprotiv. Volim da sam u pokretu, te mi ovo jako teško pada. Najteže od svega mi je kad odem kod svoje doktorke, imam osjećaj da misli da simuliram. Ja Vas molim da mi odgovorite šta dalje da radim. Ako ovoj terapiji treba nešto dodati napišite mi pa ću kupiti. Kome da se obratim za ovo snimanje koje ste mi preporučili. Da li se može dobiti uput, ako ne da li znate gdje se u Nišu to može obaviti privatno, što bih uradila ukoliko bi taj snimak sagledao kompletnu kičmu. Takođe me interesuje koji bi snimak trebalo uraditi CT LS ili MR LS.
Postovana,
nesto cini i iskustvo tako da su mi dovoljne bile vase tegobe da bih vam preporucio sta da radite. Sto se tice terapije ne znam tacno koliko ste i sta primali to mi niste napisali. Mozda je najbolje da dodjete na pregled - Neuroloska klinika, sreda 11.02.2009. posle 15:00h kada dezuram. Ponesite svu dokumentaciju.
Pozdrav
Moja svekrva radila je nalaz mišićne bolesti. A analiza EMG nalaza je: Urade se mišići indikatori na donjim ekstremitetima u distalnim mišićnim grupama. Generalno pattern neuropatske konfiguracije, nešto više na gornjim, te se sastoji samo širokih monofaznih akcionih potencijala, amplitude prosječno 1,5 miliV, a maximalno do 4 miliV. Na GE praktično bez prisustva reinervacionih kompenzatornih potencijala, dok je DE prisutna masa istih. U stanju mirovanja u svim ispitivanim mišićima nadju se fibrilacije i spontana repetitivna izbijanja. Nadjeni neurofiziološki parametri idu u prilog teže hronične denervacije mioma C4-C8 i L4-S1 obostrano i distalno. Nikada joj nisu očitali ovaj nalaz pa Vas molim da Vi to učinite. I kakva je dalja preporuka.
Molim Vas da mi odgovorite kakvo je to snimanje MR vrata. Ko bi trebao da mi da uput? Šta da radim ako ne dobijem uput? Niste mi odgovorili da li je moguće da sve ove tegobe imam psihički.
Unapred zahvalna.
to je snimanje vratnog dela kicme sa magnetnom rezonancom. Uput daje lekar opste prakse. Dobicete uput, a ako ga ne dobijete mozete privatno uraditi bez uputa. Moguce je i psihicki razlog da bude uzrok tome ali se pre toga mora uraditi dijagnostika.
Pozdrav
Moj momak već par godina ima problema sa glavoboljama. Ima 26 god. pre 6 god je prilikom istezanja vrata povredio nešto ali se to nije manifestovalo odmah. Posle par godina usledili su užasne glavobolje sa toplinom i pulsiranjem u levoj polovini glave i vrata (žili). Simptomi su sledeći: Užasna glavobolja, koja se prostire od vrata ka slepoočnici, toplina i pulsiranje u tom predelu (žili). Jedino šta pomaže u tom trenutku je samo Nimulid (jedino taj lek ublažava bolove pošto ni Brufen kao ni Diklofen nemaju nikakvo dejstvo) ili san. Glavobolje se javljaju prilikom izloženosti promaji. 2006. u nalazima lekara je navedeno sledeće: rtg c kičme ispravljeno a fiziološka lordoza sa diskretnom kifozom pršljeni očuvane morfologije i strukture iv prostor očuvan. dg:Spondylosis cervicalis in c M 47.8 th: fizikalni tretman i hidro terapija. Posle navedenog lečenja bol je nestao na par meseci ali se ponovo vratio sa intezivnijim bolovima! Recite mi Vaše mišljenje i kom specijalisti da se obratimo?
Postovana, nesto cini i iskustvo tako da su mi dovoljne bile vase tegobe da bih vam preporucio sta da radite. Sto se tice terapije ne znam tacno koliko ste i sta primali to mi niste napisali. Mozda je najbolje da dodjete na pregled - Neuroloska klinika, sreda 11.02.2009. posle 15:00h kada dezuram. Ponesite svu dokumentaciju. Pozdrav
Postovana, radi se o neuro misicnom oboljenju. Potrebno je da se javi neurologu koji se bavi tom problematikom radi daljeg tretmana. Pozdrav
Srdačno
Unapred zahvalna.
to je snimanje vratnog dela kicme sa magnetnom rezonancom. Uput daje lekar opste prakse. Dobicete uput, a ako ga ne dobijete mozete privatno uraditi bez uputa. Moguce je i psihicki razlog da bude uzrok tome ali se pre toga mora uraditi dijagnostika. Pozdrav
Postovana, treba da uradi MR vratne kicme i EEG. Do tada predlazem terapiju tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1. Javite nalaze. Pozdrav
Prikazano 3201-3205 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke