Da li profesionalni rad od 30 godina u atmosferi visoko kontaminiranoj isparenjima teških metala (olovo i kalaj) i toksičnim isparenjima epoksi smola, kiselina, luzina,lepkova, boja i lakova, može od normalnog čula vida dovesti do sledeće dijagnoze : Stanje srednje teške kompromitacije vida sa visusom na desnom oku od 04 do 05 , i visusa na levom oku od 02-03, nalaz kompenzovanog astigmatizma uz kataraktu komplikatu, uz napomenu oftalmologa da će vid i dalje padati.
možete li mi uprostiti, pojasniti MRI glave koji glasi ovako: endokranijalno vidljive 3 punktiformne t2/flair hiperintezne promene: uz okcipitalni i temporalni rog leve bočne komore subkortikalno u srednje tempor. girusu desno. postokntastno, bez vidljive patološke opacifikacije u moždanom perenhimu i bez pojačavanja vijabiliteta moz.ovojnica. susp.zona patološke opacifikacije u meduli u nivou i.v. prostora c3-4 ne vide se zone restiktiv.difuzije niti hemosiderinske depozicije u moz.perenhimu. Opisane promene mogu odgovarati demijelin.lezijama, dif.dg.lezijama vaskularne etiologije. Inače moja neurološka dijagnoza je g37.9.
Postovana,
te promene su suspektne na plakove koji bi odgovarali dijagnozi G37.9. Kakvi su evocirani potencijali i likvor ako je radjena lumbalna punkcija?
Pozdrav
Postovana,
to je pojava gubljenja omotaca mijelina na pojedinim mestima. Inace mijelin je nervni omotac tako da su nervi na pojedinim mestima ogoljeni.
Pozdrav
U zadnje vreme imam stres bio sam kod neuropsihijatra. Po profesiji sam ekonomista, radim računovodstvo. U zadnje vreme nije mi baš dobro. Lekar mi je dao terapiju Amyzol 10mg 11, Bromazepam 1.5mg 11 i Haldol 4 kapi, prvih dana mi je bilo malo bolje a nakon nekoliko dana mi je sve jedno a isto imam mnogo glavobolja jer mi je pritisak 160115. Bio sam u Skoplju kod dr.Markovski i on mi je dao neki tableta Nifelat 20mg 11, Bisicor 5mg 11 i Xenax o 0.25mg 1-0-1. Kad uzimam terapiju ujutro pritisak mi se snizi a naveče opet mije isti. Analize sam pravio - sve su u redu normalno a mene nije mi dobro i lekari se iznenadju sve analize su ok, i napravio sam u Beogradu vma i metanefrin molim vas mi pomozite šta bi bilo dalje samnom?S'poštovanjem, Bujar
Postovani,
podelite Nifelat u dve doze - jedna ujutro i jedna uvece. Dodajte tbl.Redizork 4,5mg 2x1/2. Uradite MR mozga, dopler krvnih sudova vrata. Javite se sa nalazima.
Pozdrav
mojoj prijateljici sa kojom sam odrasla zbog jakih bolova u kičmi urađena je MR vratne, grudne i lumbalne kičme sa sledećim nalazima: vratna kičma - Lako sužen i.v prostor C5-C6.Očuvan signal-intanzitet i.v. diskova. Spinalni kanal urednog promera i kontura zidova. Kičmena moždina urednog položaja, kontura, promera i signala strukture. Subduralni prostorei su slobodni. Zaključak: lako suženje i.v.prostora C5-C6. Lumbalna kičma - umerene degenerativne promene na rubovima pršljenskih tela i malim zglobovima. Suženi i.v. prostori L4-L5 i L5-S1 sa sniženim signalom i.v.idskova u T2W sekvenciji kao posledica njihove degeneracije. U nivou L4-L5 postoji protluzija dela diska u dorzomedijaljni deo spinalnog kanala i u kontaktu sa duralnom kesom. U nivou L5-S1 postoji protruzija dela diska u predelu levog intervertebralnog otvora sa iritacijom nervnog korena. Ostali nalaz je uredan.Zaključak: diskus hernia L4-L5 dorsomedialis, discus herbis L5-S1 lat.sin, degeneratio disci i.v. L4-L5, L5-S1, spondykisus.GRUDNA KIČMA-na koštanim strukturama se ne vide patološke promene.Očuvana visina međupršljenskih prostora i signal-intenzitet i.v. diskova. Spinalni kanal je urenog promera i kontura zidva.Kičmena moždina je urenog položaja,kontura, promera i signala strukture.Subduralni prostri su slobodni.Zaključak nalaz uredan. Na MR je upućena zbog bolova u desnom kuku,jakih bolova u kičmi koji su prađeni jakom lumbalnom i preponskon išijalgijom i traju već više meseci istim intenzitetom, već 3 godine vuče desnu nogu koja je veoma hladna (za razliku od leve noge) i ima "palo stopalo". Zbog hladne desne noge,"palog stopala" i povremenog trnjenja palca pre 2 godine fizijatar je uputio u neurološku ambilantu kako bi se uradila EMGI desne noge koja nije urađena ali joj je neurolog tek na osnovu LP dijagnostikovao MS(svi rezultati osim LP su bili bo).Ni tada a ni do sada nema imala nikakve neurološke ispade, koji se opisuju u vezi sa dijagnozom MS i ne prima nikakvu terapiju za MS. Neurohirurg koji je pregledao nalaze i snimke MR,nakon njenog odbijanja operacije,predložio je primenu fizikalne terapije pa nakon toga kontrolu na kojoj bi se donela konačna odluka u vezi hiruške intervencije.Primljena ft je IFS LS-desni skočni zglob, UZ LS i elektostimulacija E1 za peroneus i filiodis auteriou(nečitko je-treba da stimuliđe palac i celo stopalo) Sp za quvadriceps i Reganove vežbe sprovedeno 10 terapija, zakazan je kontrolni pregled.Neurolog koji je dijagnostikovao MS je isključiv u tvrdnji da ne treba raditi nikakvu hirušku intervenciju. Obzirom da je u dilemi u vezi eventualne hiruške intervencije obratila mi je se sa molbom da preko prijatelja koji je lekar,na osnovu kompletne dokumentacije koju mi je dostavila, zatražim mišljnje pa sam bila slobodna da zatražim i vaše mišljenje. Napominjem da moja prijateljica ima 41 godinu i do pre 2-3 godine je bila zdrava, izuzev retkih prehlada i jedne jake distorzije pre 12 godina, sada uzima dosta tableta protiv bolova čini mi se brufen 400.
Postovana,
simptomi koje ste opisali ne ukazuju po meni na MS. Naprotiv, govore o tegobama uzrokovanim discus herniom u lumbalnom delu. Neophodno je da se uradi EMNG nogu sto ce odluciti sta dalje. Sto se tice MS bitan je na prvom mestu neuroloski pregled (ciji opis ja ne znam), MR mozga, EP (evocirani potencijali) i LP (imunoloska obrada). Kakav je rezultat LP radjene kod vase prijateljice? Javite se sa odgovorima.
Pozdrav
Da li profesionalni rad od 30 godina u atmosferi visoko kontaminiranoj isparenjima teških metala (olovo i kalaj) i toksičnim isparenjima epoksi smola, kiselina, luzina,lepkova, boja i lakova, može od normalnog čula vida dovesti do sledeće dijagnoze : Stanje srednje teške kompromitacije vida sa visusom na desnom oku od 04 do 05 , i visusa na levom oku od 02-03, nalaz kompenzovanog astigmatizma uz kataraktu komplikatu, uz napomenu oftalmologa da će vid i dalje padati.
Odgovoreno: 12. 02. 2009.Postovani, pretpostavljam da moze ali vam najbolji odgovor na to pitanje moze dati oftalmolog. Pozdrav
Postovana, te promene su suspektne na plakove koji bi odgovarali dijagnozi G37.9. Kakvi su evocirani potencijali i likvor ako je radjena lumbalna punkcija? Pozdrav
Postovana, to je pojava gubljenja omotaca mijelina na pojedinim mestima. Inace mijelin je nervni omotac tako da su nervi na pojedinim mestima ogoljeni. Pozdrav
Postovani, podelite Nifelat u dve doze - jedna ujutro i jedna uvece. Dodajte tbl.Redizork 4,5mg 2x1/2. Uradite MR mozga, dopler krvnih sudova vrata. Javite se sa nalazima. Pozdrav
Postovana, simptomi koje ste opisali ne ukazuju po meni na MS. Naprotiv, govore o tegobama uzrokovanim discus herniom u lumbalnom delu. Neophodno je da se uradi EMNG nogu sto ce odluciti sta dalje. Sto se tice MS bitan je na prvom mestu neuroloski pregled (ciji opis ja ne znam), MR mozga, EP (evocirani potencijali) i LP (imunoloska obrada). Kakav je rezultat LP radjene kod vase prijateljice? Javite se sa odgovorima. Pozdrav
Prikazano 3191-3195 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke