Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96182)

  1. Da li imam ms (multiplu sklerozu) . Imam multiple demijelizacine lezije infra i supra tentorijalno, plus jedna u prednjem desnom reznju velikog mozga, najveca je 1. 5x1cm. Visestruki retrobulbarni neuritis. Vidna ostrina trenutno vos 3/60 vod 0. 1, oligoklone trake u likvoru, u serumu ih nema. Vep p100 je 150ms. Kasnjenje i u sep i aep. Gubitak oseta na desnoj strani torza. Prvi simptom koji sam imao je paraparesis inferior.

    Odgovoreno: 20. 09. 2009.
  1. Prije 3, 5 godine sam imao povredu glave i kao posledicu sam zadobio hematome na mozgu. Povreda je sanirana bez operacije, uz godinu i sest mjeseci koriscenja fenobarbitona. Nedavno sam osjetio vrtoglavicu i poviseni krvni pritisak (sada koristim terapiju za saniranje pritiska) , uradio sam ct nalaz mozga i dijagnoza je sledeca: komorni sistem je normalne velicine i izgleda. Lijevo bazalno frontalno je prisutna hiperdenzna promjena velicine 21, 4 mm, sa okolnim diskretnim edemom. U mozdanom parenhimu infratentorijalno nema patoloskih promjena u mozdanim strukturama. Na prikazanim kostanim strukturama konveksiteta i baze mozga nema patoloskih promjena. Zakljucak: ct pregled najvise odgovara posttraumatskoj promjeni, lijevo bazalno frontalno. Dif dg meningeoma ljubazno vas molim da mi objasnite o cemu je rijec sto se tice mog nalaza. Unaprijed se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 20. 09. 2009.
  1. Romberg test pozitivan značenje
    Pitanje broj: #39459

    Pet dana imam mučninu i nestabilnost u hodu. Nisam povraćala.
    Imam povremenu utrnulost celih usana i povremeno mi bridi lice.
    Neurološki nalaz je da je Romberg test pozitivan.
    Interesuje me sta to znači?

    Odgovoreno: 20. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Romberg test pozitivan znači da je test na ispitivanje centra za ravnotežu pozitivan odosno da imate vrtoglavice sa zanošenjem.
      Kakva vam je laboratorija sa krvnom slikom i krvni pritisak?
      Ako je to sve u redu uradite magnetnu rezonancu mozga i javite se sa nalazima.
      Pozdrav

  1. Postovani doktore, imam jedan problem, koji se javio pre 10-ak dana. Naime, boli me desni gornji deo ledja (plecka) , ponekad desni deo grudi i ponekad se bol siri i na desnu ruku, bol je tup i slabog intenziteta! Pojacava se pri dubokom udisaju, a nekad ga malo osetim u levom zadnjem delu vrata! I ako ima veze i to da mi je nos zapusen i da imam neprijatan osecaj u grlu (slajm) . Pa bih vas molio za savet, i da li moze to da bude nesto ozbiljno! I da, redovno idem u teretanu! Unapred hvala

    Odgovoreno: 20. 09. 2009.
  1. Imam probleme sa kicmom. Ima mozda 10 dana kako me kicma boli, tj mogu napipati prsljen koji me boli. Mislila sam da je zbog nepravilnog hodanja jer sam krico hodala i sad sam nabavila ortopedske uloske i malo mi je popustilo u kicmi ali opet osecam prsljen koji me boli. Da li mi mozete reci od cega bi to moglo biti

    Odgovoreno: 20. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Radi se o verovatnoj discus herniji usled nepravilnog drzanja ili dizanja tereta ili neravnomernog opterecenja kicme. Samo mi niste rekli koji je deo kicme u pitanju. Morate slikati na magnetnoj rezonanci ili skeneru taj deo kicme. Javite se sa nalazom.
      Pozdrav

Prikazano 2246-2250 od ukupno 4463 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460