Imam problem sa bolom u donjem delu kicme vec 3 godone. Otisao sam na magnetun rezonansu i snimio ledja. Napisali su sledece: mr pregled ls dela kičme ukazuje na protruziju l4-l5 dorzomedijalno izraženije levo, lakšeg stepena i diskopatiju l5-s1. To je kao zakljucak a ima jos toga sto su pisali ali mislim da su ovo izvukli kao najbitnije. Posle toga sam isao na razne terapije, uostalom kao i iz vaseg clanka ali nista. Najvise me boli dok sedim, a ukoliko sedim duze vreme pognut np. Nesto crtam ukoci me uvek i jako boli. Eto pomozite ako mozete, unapred hvala.
Poštovani, Treba da uradite i emng nogu. Napisite nalaz u celosti jer se u zakljucku napise samo dijagnoza, vrlo je bitno da li postoji stenoza ili suzenje spinalnog kanala. Predlazem terapiju tbl. Dexomen 1 do 2 kod bolova, tbl. Mydocalm 3x1 i tbl. Milgammna 100 1x1 uz izbegavanje polozaja koji vam ne prijaju. Javite se sa odgovorom i nalazom. Pozdrav
Uspostavljana mi je dijagnoza: hernijacija diskusa na nivou i. V prostora l5, dorzomedijalno, paramedijalno obostrano i dorzolateralnolevo sa kompresijom na duralnu vrecu i levi radiks s1, suzenjem oba recesusa, delimicnom foraminostenozom levo kao i apsolutnom stenozom vertebralnog kanala u tom nivou. Molim za vase sugestije i da li je neophodna operacija.
Postovani dok. Vukasinovic iskreno se nadam da cu mozda ovaj put i imati vise srece i dobiti odgovor na moje pitanje. Naime radi se o vratnom delu kicme. Uradio sam kompjuter tomografiju, na koju je moj radiolog zakljucio sledeceznaci uradzen je ctintervertebralnih prostora prsljen u nivoima c2 do c7 na slojevima od 3mm i rekonstrukciji 1. 5mm. Vidi se igubljena fizioloska lordoza slabinskog dela kicme. Kostane strukture sa razredzenim trbekulama i dosta degenerativnih promena sto ide u prilog spondilartrozi vratne kicme. Inntraartikularne medzuprsljenske povrsine neravne kao znaco artroze. Intervertebralni disk u nivou c5c6 sa znacima dorzomedijalne protruzije ali ne vidi se stenoza kicmenog kanala. Intervertebralni diskovi u ustalim nivoima izgledaju redovni i konkavne su forme bez znakova protruzije ili prolapsa. Meka tkiva bez osobitosti. Jos bih hteo da dodam da sam zavrsio sa fizikalnom terapijom, i da svakodnevno radim vezbe po tri puta na dan. Ne uzimam nikakve lekove. Pa bih vas srdacno zamolio da mi pojasnite neke stvari. Posto se bavim gradzevinom i cela familija je zavisna od mene sta da radim i kome da se obratim beograd je daleko od mene. Hvala unapred isrdacan pozdrav. . . .
Poštovani, Zakljucujem da nekad nistye dobili odgovor na pitanje. Uvek odgovaram a odgovori se nalaze na sajtu, ne dobijate ih u vasem mailboxu. U celom pitanju niogde mi niste napisali koje su vase tegobe da nih vam rekao sta da radite. Pored ct treba da uradite i emng ruku. Niste rekli kako vam je nakon fizikalne terapije. Pozdrav
Sredinom avgusta meseca sam imala jak udarac u glavu, potres mozga i napukla lobanja, ležala sam u bolnici 7 dana i od terapije sam primala infuziju. Po izlasku mi je bilo dobro i sada je samo sto sam tek sada primetila da sam izgubila čulo mirisa. Interesuje me da li je to posledica udarca i kako se leči i da li cu imati još neke posledice? Hvala unapred!
Poštovana, Moze biti posledica udarca zavisno od toga gde je tkivo mozga bilo zahvaceno, tj u kom podrucju mozga. O eventualnim drugim posledicama ja ne mogu da kazem jer osim ovo malo podataka ne znam nista o vama, to vam moze reci neurohirurg ili neurolog koji vas prate. Pozdrav
Postovani, u zadnje tri godine javljaju mi se bolovi dva do tri puta godisnje, u predelu i iznad desnog bubrega, neverovatni bolovi. Uradjene su mi sve analize vezane za bubrege, eho je u redu kao i svi nalazi mokrace. Prepisan mi je diklofenak retard po potrebi. Da li vi preporucujete mozda neko snimanje kicme ili ako mi mozete reci kom specijalisti da se javim. Da napomenem imam 26 godina. Unapred zahvalna!
Treba da uradite i emng nogu. Napisite nalaz u celosti jer se u zakljucku napise samo dijagnoza, vrlo je bitno da li postoji stenoza ili suzenje spinalnog kanala. Predlazem terapiju tbl. Dexomen 1 do 2 kod bolova, tbl. Mydocalm 3x1 i tbl. Milgammna 100 1x1 uz izbegavanje polozaja koji vam ne prijaju. Javite se sa odgovorom i nalazom.
Pozdrav
Mislim da je neophodna zbog apsolutne stenoze spinalnog kanala ali uradite i emng nogu pa da definitivno vidimo.
Pozdrav
Zakljucujem da nekad nistye dobili odgovor na pitanje. Uvek odgovaram a odgovori se nalaze na sajtu, ne dobijate ih u vasem mailboxu. U celom pitanju niogde mi niste napisali koje su vase tegobe da nih vam rekao sta da radite. Pored ct treba da uradite i emng ruku. Niste rekli kako vam je nakon fizikalne terapije.
Pozdrav
Moze biti posledica udarca zavisno od toga gde je tkivo mozga bilo zahvaceno, tj u kom podrucju mozga. O eventualnim drugim posledicama ja ne mogu da kazem jer osim ovo malo podataka ne znam nista o vama, to vam moze reci neurohirurg ili neurolog koji vas prate.
Pozdrav
Uradite mr ls kicme i javite se neurologu ako je sa bubrezima sve u redu.
Pozdrav
Prikazano 2211-2215 od ukupno 4463 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke