1. Pulsna terapija u lečenju multiple skleroze

    Pitanje broj: #162885

    Koji je minimalni razmak izmedju dve pulsne terapije (Lemod) kod multiple skleroze, ako je prethodna bila u trajanju od 5 dana?

    Odgovoreno: 08. 07. 2019.
    • Minimalni razmak je šest meseci, ali to ne treba da vam bude odrednica kada da se prima ista, nego treba da primanje pulsne KST odredjuje sam relaps bolesti, realan, vidljiv , opipljiv, a vrlo se često dešava da se pacijentu "naviknu" da primaju istu na svakih 6-12 meseci, kao redovna terapija. Moj predlog je da odete kod vašeg neurologa, koji vas vodi, pa da on proceni da li se radi o relapsu, ima li potrebe za ponovnom magnetnom rezonancom endokranijuma.

Komentari na pitanje: #162885

    • Bolujem od MS 17 god.Nisam primala nikakve lekove sem pulsne .Pre 2 god.sam pala slomila burnu kost,otežano se krećem uz pomoć staka.Pošto je sada pandemia korone,prirodna selekcija će odraditi svoje, a nadala sam se kao i drugi da ćemo dobiti priliku za uzimanje lekova koji se koriste u okruženju. Ovo je bolest jednaka koroni, nema leka pa ko preživi pricace.