1. Promena u području tela desne lateralne komore

    Pitanje broj: #162839

    Nakon MR bez kontrasta mojoj prijateljici stigli su sledeći rezultati: MR pregled ukazuje na precentralno sa desne strane, jukstakortikalno linijsko povećanje IS u T2/FLAIR, otvorene etiologije. U području tela desne lateralne komore ovalna, pravilna formacija dimenzija 11x7x8 mm, povišene susceptibilnosti, dif dg formacija sa depozitom i hemosiderin i/ili kalcijuma, intraventrikualrna aneurizma, tuberozna skleroza. Savetuje se MR sa kontrastom. Šta ovo sve znači. Od simptoma ima češće glavobolje i kočenje prstiju obe noge istovremeno.

    Odgovoreno: 08. 07. 2019.
    • Diferencijalna dijagnoza kod vaše prijateljice je zaista široka. Savet da se uradi MR endokranijuma sa MR angiografijom i da se pregleda za početak od strane neurologa da se utvrdi koji tip glavobolje preovladava i u kom eventualnom smeru može ići nalaza na MR, mada mi lečimo simptome kod pacijenta, a ne promene na neuroimidžingu.