1. Esencijalni tremor - terapija

    Pitanje broj: #162866

    Bila sam kod neurologa pre tri godine. Dobila sam dijagnozu esecijalni tremor i dali su mi da pijem bromazepam pola tablete uveče. Imam i dalje tegobe, tresu mi se ruke, a ponekad i celo telo, imam i povremeno jako lupanje srca. Snimala sam štitnu žlezdu i nalaz je uredan. Zanima me šta sada da radim? Da li da tražim opet pregled i da mi daju drugu terapiju?

    Odgovoreno: 08. 07. 2019.
    • Niste napisali da li neko u porodici ima esencijalni tremor, obično ga ima. Vas bi trebalo da pogleda neurolog, da utvrdi da li se zaista radi i esencijalnom tremoru ili o nečem drugom. Jedna od terapijskih mera jeste Bromazepam, mada ima i drugih rešenja, prvenstveno mislim da beta blokatore. U svakom slučaju prvo kompletni Lab nalazi, tireodini status sa antitelima (anti TPO i an ti TG), uključivanje terapije i praćenje iste, a zavisno od toga dalja dijagnostika.