1. Zujanje desnog uva i nesvestica

    Pitanje broj: #143320

    Već 3 godine imam problem sa zujanjem desnog uva, što bi bilo podnošljivo da se u vrijeme zujanja ili šuštanja ne događa i osjećaj nesvjestice. Ponekad mi "zatitraju" očne jabučice. Ranije je bilo pauza po mjesec-dva, a već pola godine problem je svakodnevan. Imam problem sa vratnom kičmom (dvije protruzije) , okoštavanje, degenerativne promjene. Povremeno idem na fizikalnu terapiju. Urađeni su mi brojni pregledi. Pritisak od nizak do normalan, centar za ravnotežu i sluh u redu, neurološki nalaz uredan, krvna slika u granicama normalnih vrijednosti. Karotide prohodne, a mr endokranijuma rađena je pred samu pojavu problema i sve je u redu. Ljekari kazu da je to od vratne kičme i niko mi ne kaže da li ova nesvjestica može izazvati nešto gore. Prihvatam i ovo stanje, trudim se da i na poslu i privatno funkcionišem normalno. Iako sam staložena, strpljiva osoba, sve mi je teže i plašim se goreg stanja.

    Odgovoreno: 12. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Niste napisali da li uzimate nešto od terapije. U terapiji zujanja u ušima i problema sa vratnom kičmom koristimo različite grupe lekova (vazoaktivne lekove, lekove iz grupe antidepresiva, antiepileptika, vitamine, oligoelemente. . .) . Savetovala bih Vam da se ponovo javite neurologu kako bi se razmotrila mogućnost propisivanja terapija kojom bi se vaše tegobe rešile ili bar ublažile.