1. Vrtoglavica i potiljačna glavobolja

    Pitanje broj: #143394

    Imam već par meseci probleme sa glavom. Najveći problem su mi vrtoglavice, potiljačne glavobolje, osećaj da mi se muti u glavi. Neurolog mi je rekao da je verovatno problem u vratu, dao mi da pijem kavinton i midokalm, ali sam nakon dva dana završila na hitnoj zbog jakih vrtoglavica i glavobolje. Tamo su mi dali inekciju klometol diklofen bensedin. Rekli da mirujem par dana, ne pokrećem vrat, pijem po potrebi diklofen. Fizijatar je rekao da imam potpuno ispravljenu lordozu vrata i isto da pijem diklofen. Ultrazvuk krvnih sudova vrata je uredan. Ne znam više šta da radim, tj. šta od terapije da pijem jer mi je najveći problem vrtoglavica i bol u potiljku. Ni kavinton ni diklofen mi ne pomažu.

    Odgovoreno: 12. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Savetovala bih Vam da se javite otorinolaringologu zbog vrtoglavica koje imate. Prekontrolišite krvni pritisak zbog potiljačnih glavobolja. Uzimajte magnezijum.
      Ukoliko se tegobe nastave, potrebno je da se ponovo javite neurologu kako bi se razmotrila potreba za korekcijom terapije i eventualnim dijagnostičkim procedurama.