1. Nespecifičan nalaz magnetne rezonance

    Pitanje broj: #143323

    Poštovani, šta znači nalaz magnete rezonance: na serijama multiplanarnih preseka kroz veliki mozak prikazuje se nekoliko hiperintenziteta u t2 i flair tehnici subkortikalno bilateralno frontalno koji po svojim karakteristikama odgovaraju nespecifičnim gliotičkim lezijama. Ostali delovi mozga i moždanog stabla su uredni. Da li je nalaz uredan ili opasan? Moj neurolog rekao je da je nalaz praktično uredan. Ali mene brinu te lezije. Da li mogu biti od multiple skleroze? Hvala

    Odgovoreno: 12. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Nije zahvalno tumačiti nalaz magnetne rezonance bez poznavanja kljiničke slike i neurološkog nalaza. U principu, ovako izolovano gledajući, nalaz je nespecifičan, odnosno, ne odgovara ni jednom patološkom stanju konkretno. Verujem da je Vaš neurolog u pravu ako kaže da je nalaz praktično uredan, obzirom da je upućen u Vaše godine života, neurološke tegobe i neurološki nalaz.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #143323

    • Poštovanje, Moja djevojčica ima epilepsiju i već nema napada 4 god. a trombociti su joj 185. Da li je to normalno?

    • Poštovanje, Moje djete ima 9 god. i problem je što su trombociti bili su manji 119, a danas je 184. Da li to za zabrinjavajuće i koja je normala za djete?