1. Degenerativne promene u vratnom delu kičme

    Pitanje broj: #143520

    Imam povremene vrtoglavice, glavobolje, osećaj pulsiranja vrata, bolove u zglobovima ruku i nogu. Radila sam rtg cervikalnog dela kičme: izravnata je fiziološka lordoza vratnog dela kičme. Izrazito je sužen i. v. prostor c6- c7. Na c6 i c7 su naglašene spondilartrotične kao i unkartrotične degenerativne promene. Ne uočava se postojanje koštane destrukcije.

    Odgovoreno: 15. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Tegobe koje imate mogu biti posledica problema sa vratnom kičmom, načina držanja tela, posla koji obavljate...Savet da se javite neurologu i fizijatru, kako bi se obavili pregledi i razmotrila potreba za fizikalnim tretmanom od koga možete imati koristi. Savetujem Vam i svakodnevne šetnje, češće pauze tokom rada za računarom, češće pauze tokom vožnje automobilom.