1. Degenerativne promene kičmenih pršljenova

    Pitanje broj: #143499

    Imam probleme sa kičmom već duže vreme 2, 5-3 godine, velike skoro neprekidne bolove u donjem delu kičme, nekada bolove u peti i malo iznad kolena. Snimak sa radiologije je pokazao sledeću dijagnozu: dyscarthrosis l-5 s-1. spondylosis lumb. incip. Možete li mi reći nešto više o tome?

    Odgovoreno: 15. 01. 2016.
    • Poštovani,
      Urađeni rentgenski snimak lumbalnog dela kičme je pokazao postojanje početnih degenerativnih promena tog dela kičme, uz izražene degenerativne promene prostora izmedju l5 i s1 pršljena. Javite se neurologu i fizijatru - po obavljenim pregledima, razmotriće se potreba za fizikalnim tretmanom, kao i za daljim dijagnostičkim pregledima (mr l/s kičme (ili ct ukoliko postoje kontraindikacije za mr pregledom) .