1. Vruće nadkolenice na dodir

    Pitanje broj: #133473

    Poštovani, k
    onkretno moj problem su mišiči nogu (natkoljenice - obe) teško hodam, po stepenicama nikako bez rukohvata, dosta često i padnem iz čista mira, samo klonem. Bolujem od mišične bolesti ne znaju ni doktori, uzrok svi nalazi su više manje u redu. Nedavno sam primjetio kako su mi natkoljenice vruče na dodir u večini slučaja navečer. Molim pomoč ili nekakav savjet.
    Zahvaljujem
    Ssretan Božić. . .

    Odgovoreno: 29. 12. 2014.
    • Poštovani,
      Niste napisali koliko imate godina, koja su sve ispitivanja do sada uradjena, koja je radna dijagnoza. Pomenuli ste da su vam natkolenice vruće na dodir u večernjim satima. Da li postoji i neprijatan osećaj mravinjanja, trnjenja ili bola u natkolenicama ili samo imate osećaj da su natkolenice tople kada ih dodirnete (bez nekog pratećeg neprijatnog doživljaja)? Takođe je bitno da li bolujete od šećerne bolesti ili neke druge hronične bolesti? Moj savet je da se javite neurologu – potrebno je pogledati medicinsku dokumentaciju o dosadašnjem lečenju i obaviti neurološki pregled. Uvek možete uzimati polivitaminsku terapiju, neće vam štetiti (vodite računa ukoliko ste alergični na hranu ili lekove).