1. Uklanjanje kamena u pljuvačnoj žlezdi

    Pitanje broj: #156371

    Poštovani,

    Hteo bih Vas zamoliti ako mi možete odgovoriti, da li se kod Vas vrši litotripsija (postupak razbijanja kamena u pljuvačnoj žlezdi) ili endoskopski, optičkim instrumentom vađenje kamena u pljuvačnoj žlezdi, ili nekom drugom metodom? Zato što ne bih voleo da idem na sečenje hirurškim putem, i kolika je cena? Molim Vas odgovorite mi što pre, hitno mi je, jer imam kamen u pljuvačnoj žlezdi sa leve strane, pio sam antibiotike Cefzil, Fromilid 500mg, Forteca 500mg, i ništa mi bolje nije bilo, već me je jako boleo stomak kad sam uzimao lek Forteca 500mg. Ovo već traje 5, 6 meseci, otok je veći nakon obroka. Radio sam ultrazvuk vrata, međutim na ultrazvuku mi nisu rekli da imam kamen, ni kod doktora za orl, tek kad sam otišao kod maksilofacijalnog hirurga, on mi je napipao rukom sa unutrašnje strane i rekao je da je to kamen. Ako me bar možete posavetovati kome da se obratim ili ako znate ko to radi, molim Vas, puno bi mi značilo.

    Odgovoreno: 15. 03. 2018.

Komentari na pitanje: #156371

    • imam problen sa pljuvačnim žlezdama i sleve i desne strane pre dva dana mise upalile nisam mogla izdržati bol bilo mije nateklo uspod jezika primetila sam nešto žuto muislila sam daje gnoj medjutim bio je kamen odjednom je narasto i ispo pijem antibiotk i nekcije deksazon imam uput kod maksilofacijalnog hirurga već pet godine imam taj problem štame vi savetujete unapred hvala