1. Keloidni ožiljak

    Pitanje broj: #166669

    Imam pitanje u vezi keloidnog oziljka. Naime 17. 12 .2019. sam skinuo na stomaku 2 madeža hirurškom metodom. Konce sam skinuo 31. 12. i sve je uredno bilo. 15.1. sam se počeo baviti sportom ( fudbal ) samo taj dan i to 1 sat, i opet napravio pauzu 7 dana. 18. 01. mi se pojavila bubuljica na jednom ožiljku. 20. 01 idem kod MF hirurga na kontrolu i nosim nalaz s patologije ( uredan ). Vidio je bubuljicu i rekao nije ništa to. Nije spominjao keloid niti ista. Rekao da ne trebam dolaziti na daljnje kontrole i da se mogu baviti sportom.

    U sljedećim danima ( prije nisam ni obracao paznju ) vidim da je oziljak dosta ispucen za razliku od drugog. Ponekad me svrbi i stvara osjecaj nelagode. Nastavljam se baviti sportom. Usput pitao doktoricu opce prakse u vezi oziljka, rekla je da je keloid. Nije me nigdje uputila. Zanima me da li je ovo keloid ili hipertrofični ožiljak i da li je nastao zbog toga što sam se prerano počeo baviti sportom, te koja je Vaša preporuka?

    Odgovoreno: 14. 02. 2020.

Komentari na pitanje: #166669

    • Mr sci. med. dr Dragana Petrović-Popović 16. 02. 2020.

      Postovani, preporucujem Vam da se javite na pregled specijalisti plasticne, rekonstruktivne i estetske hirurgije, Srdacan pozdrav, Mr sci med dr Dragana Petrovic-Popovic

    • Mr sci. med. dr Dragana Petrović-Popović 16. 02. 2020.

      Postovani, premopuscujem Vam da se javite na pregled specijalisti plasticne, rekonstruktivne i estetske hirurgije, Srdacan pozdrav, Mr sci med dr Dragana Petrovic-Popovic

    • Josip Kordić 14. 02. 2020.

      Postovani,

      Zahvaljujem na brzom odgovoru.

      Odgovorili ste mi na pitanje u vezi keloidnog oziljka.

      Samo bih jos pitao da li bi svrbez i osjecaj nelagode trebali nestati, posto su prosla tek nepuna 2 mjeseca. Estetska strana mi nije bitna.

      Hvala puno