1. Utrnulost donje vilice

    Pitanje broj: #164538

    Pre dva meseca mi se javilo utrnuće u bradi i donjoj usni, i gubitak osećaja, kao pri anesteziji kod zubara, samo slabijeg intenziteta. Posle ORL pregleda, urađen je UZ vrata, sve je okej. Nalazi krvne slike su dobri, osim CRP koji je 19.9, reuma test je dobar. Maksilofacijalni hirurg je postavio dijagnozu - Parestesia reg. mentalis in obs, sublaxatio TMZ bil. susp focalosis dentalis PNS in obs, i dao mi da uradim 3D Ortopantomogram i rth PNS. Kakva je dijagnoza u pitanju? Koliko može da bude opasno, pošto sam čitao o "chin numbness sindromu", i da li je ortopantomogram pravo dijagnostičko rešenje?

    Odgovoreno: 28. 10. 2019.

Komentari na pitanje: #164538

    • Još bih samo molio tumačenje dijagnoze i vaše mišljenje, o čemu bi moglo da se radi??