Postovani, nakon opipavanja neceg sa zadnje strane vrata radila sam UZ mekih tkiva. Rezultat: U mekim tkivima prednje strane vrata kao i u rscm regijama vidi se manji broj pojedinacnih hipoehogenih limfnih zlezda promera do 8mm. Zlezde ne stvaraju konglomerate i nemaju strukturne izmene. Eho nalaz na stitastoj i pljuvacnim zlezdama je uredan. Supraklavikularne jame i submentalna regija su slobodni. Savetno je uraditi standardnu laboratoriju i konsultaciju stomatologa. Na UZ me je doktor pitao da li imam problem sa nekim zubom. Nemam neki poseban problem, imam par tackica na jednom zubu koje stoje vec godinama, i stalno mi govore da ga “pratim” da jos nije za popravku. Ponekad, jako retko mi bude osetljiv na slatko ili hladno. Nakon toga, radila sam i KKS, nalaz saljem slikom. Da li je sa krvnom slikom sve u redu? S obzirom da nemam zdravstvenu knjizicu, nalaze sam radila kod privatnika, i prepustena sam sama sebi. Drugih simptoma nemam, da li je moguce da su mi zlezde takve zbog zuba iako nemam nekih konkretnih problema sa njim? Ili trebam da obavim jos neke dodatne analize? Orl? Hvala.

    Odgovoreno: 28. 04. 2020.

Komentari na pitanje: #169016

    • Poštovani, hvala na odgovoru! Taj limfni čvor iza vrata sa desne strane sam slučajno opipala skoro, pre mesec dana, 3. aprila. Golim okom se ne vidi, ne zadaje mi nikakvih problema, ali u poređenju sa levom stranom pod prstima se oseća da nije prirodno stanje. Ne mogu reći da toga nije bilo pre ili da je bilo manje jer nisam baš obraćala paznju i nisam primećivala da se povećava sve do sad. 22. aprila uradila sam ultrazvuk, rezultate sam Vam poslala, gde je on 8mm. Radiolog ne smatra da je išta ozbiljno, niti mi je preporučio neku terapiju, niti ja znam da li je potrebna. Nakon toga sam radila KKS, i to sam Vam poslala. Mene zanima da li će se taj limfni čvor vratiti u normalu, odnosno da ga ja više ne mogu opipati? Za koliko da ponovim ultrazvuk, da bih znala da li ima nekih promena u veličini i da li treba za svaki slučaj da se konsultujem sa nekim mkf hirurgom dok čekam svog stomatologa da ponovo počne sa radom? Najlepše Vam hvala, pozdrav!