1. Lečenje hiperpigmentacije kože

    Pitanje broj: #143112

    Tokom leta su mi izašle potkožne bubuljice po rukama, koje su bile sitne, ali gotovo neprimetne. Čini mi se da su to bili u stvari malo upaljeni folikuli dlake. Ponekad sam ih cedila, ali nikada nisam toliko da napravim krastu ili tako nešto. Sada pola godine posle toga imam fleke. Na sredini svake fleke je tačka gde bi trebalo da bude dlaka. Čime bih mogla da tretiram to kako bi mi što pre nestalo? Deda mi je imao vitiligo, pa sam poslala i sliku da vidite šta je to tačno.

    Odgovoreno: 28. 12. 2015.
    • Promene koje se vide na fotografiji pripadaju takozvanim leukodermatskim promenama. Naime kod upalnih procesa moguće je da neki organizmi reaguju stvaranjem depigmentacije kao kod vas ili hiperpigmentacijom. Problem je složeniji ukoliko se na ovim mestima stvaraju i manje ožiljne promene što sa fotografije ne mogu da uočim. Pokušajte tretman Urea 10% crem mesec dana, pa ukoliko nema efekta moraćete se javiti dermatologu radi pregleda.