1. Dijagnostikovanje dermatitisa

    Pitanje broj: #143117

    Već više od dve godine imam problema sa aknama na licu. Nisu uobičajne, već sitne, bele i potkožne. Ono sto takođe nije uobičajno je to da se nalaze uvek na istom mestu, uvek se vraćaju u većem ili slabijem intezitetu, ali su i dalje tu. Privatni dermatolog mi je dijagnostikovao dermatitis i uz sve kozmetičke tretmane i prepisane kremice meni su one i dalje prisutne. Informisajući se preko interneta nisam mogla da pronađem svoju dijagnozu, za koju mislim da je pogrešna i samim fizičkim izgledom onoga što sam pronašla pod dermatitis. Šta bi po mom opisu problema bila vaša dijagnoza? Kako da započnem lecenje? Kako da sačuvam lice od ožiljaka istih? Da li to može da navodi na neki hormonski poremećaj?

    Odgovoreno: 28. 12. 2015.
    • Na osnovu vaših pitanja i objašnjenja o promenama teško da možete dobiti odgovarajući odgovor. Iz pitanja se ne vidi koliko imate godina kada su se promene javile kao i kada se navedene promene pogoršavaju. Takođe, ne može se zaključiti ni kojeg ste pola kako bi se videlo da li promene imaju pojačanje pred ciklus. Neophodno je videti i da li imate problema sa drugim organima kao i kakva je ishrana. Pored navedenog poželjno je da se vidi fotografija ili da se ponovo javite dermatologu kako bi se sve navedene stvari razjasnile, pa ako treba uradila i laboratorija.