1. Osip i svrab kože

    Pitanje broj: #142338

    Na koži mi se često pojavi osip, iznenada, samo počne da otiče i jako svrbi. Pojave se plikovi koji nisu ispunjeni tečnošću, kao kod ugriza komarca, samo sitnije. Da li znate šta bi moglo biti u pitanju? Lokalizovan je samo na butinama.

    Odgovoreno: 30. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Fotografija je veoma nejasna, ali ono što se na njoj nazire može se videti i kod kontaktnih dermatitisa pa vam preporučujem da 3 - 4 dana nanosite lokalne kortiko preparate koji bi trebalo svakako da smanje ove promene, ako ne i potpuno da ih uklone. Ukoliko se promene i dalje budu pojavljivale, moraćete da se obratite dermatologu kako bi se pregledom jasnije odredila klinička slika.