1. Opadanje kose i akne

    Pitanje broj: #140848

    U poslednjih godinu dana mi kosa intenzivno opada, s tim što se u početku i mastila. Trenutno nemam problem sa masnom  kosom, ali imam perut i intenzivni svrab koji nije praćen crvenilom kože glave. Uporedo sa ovim javio mi se problem na licu. Na desnom i levom obrazu mi, unazad mesec dana, izlaze akne posle kojih ostaju udubljenja i crvenilo na koži koje se dugo ne povlači. Imam 25 godina i sve ovo je odjednom počelo da mi se dešava. Do sada, izuzev perioda puberteta, nisam imala nikakvih problema sa kožom glave i lica.

    Odgovoreno: 08. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Iz vašeg pitanja se ne vidi da li se radi o razređenju kose ili opadanju kose na pečate. Inače pojačana masnoća može biti uzrok navedenog stanja a pojačano perutanje može biti u sklopu poremećaja lučenja lojnih žlezda. Obzirom na Vaše godine i pojavu akni na licu potrebno konsultovati ginekologa kao i uraditi uz pregled jajnika. Pored navedenog takođe obratiti pažnju na štitnu žlezdu uz laboratorijske pretrage iste kao i konsultacija endokrinologa, a potom uraditi zaključak dermatovenerologa sa ovim nalazima.