1. Herpes zoster infekcija

    Pitanje broj: #144025

    Moj sin ima 23 godine. Ima herpes zoster. Manifestuje se kao crvenilo sa plikovima na leđima i u predelu pojasa. Šta  je najbolje od terapije? Bio je kod infektologa i prepisao mu je Aciklovir, Beviplex, vitamin C, Protektin, Brufen i Enbecin.

    Odgovoreno: 01. 02. 2016.
    • Poštovani,
      Lečenje herpes zostera zahteva primenu lekova koje je vaš sin dobio i to dosta visoke doze aciklovira koji se uzima 5x4 tbl dnevno, pet do sedam dana. Ostali lekovi su samo simptomatska terapija. Tako da je vaš sin adekvatno pokriven medikamentima.

      Prim dr Petar Bursać, dermatovenerolog doma zdravlja "Jedro"