1. Bubuljice na temenu glave

    Pitanje broj: #133791

    Poštovanje
    Imam već par godina upaljene, bolne i svrbe bubuljice na temenu glave koje su pune gnoja i krvi. Posle pucanja ostavljaju kraste i ožiljke. Higijena glave je svakodnevna sa ob. šamponima (Nivea itd.) molim za savet?

    Odgovoreno: 09. 01. 2015.
    • Poštovani,
      Iz vašeg pitanja se ne može videti da li ste se do sada javljali lekaru i kojem kao i dali ste koristili lekove za navedeno stanje. Prema ovome što navodite može se pretpostaviti da se radi o tz. Folliculitisu.  Medjutim, kako postoje i druga gnojna stanja na ovoj lokalizaciji to je neophodno da se javite dermatologu radi pregleda i obrade eventualno uzimanja brisa,  a tek potom ordiniranja terapije.