1. Leucoderma l81.5

    Pitanje broj: #133740

    Pre 2 meseca sam primetila malu belu fleku na ruci, prvo je bila skroz mala, sad je porasla 4mm precnik. Moj deda ima vitiligo pa me zanima da li se i meni pojavio? Bila sam kod dermatologa i rekao mi je da je to pojava belih fleka na kozi, Leucoderma l81.5 ali se brinem jer se povecalo.

    Odgovoreno: 08. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Koliko se iz fotografije može videti navedena promena odgovara leukodermatskoj promeni kao što vam je dermatolog rekao i mala je verovatnoća da se radi o početnom Vitiligu obzirom na nepravilnost same promene. Na fotografiji se uočavaju i druge promene kao verovatna posledica izlaganju sunc,u a to je blago crvenilo i suvoća kože što može biti i uzrok navedene depigmentacije. Kožu zamastite hidratantnim kremama pa eventualno se javite na kontrolu.