1. Promene na noktima, rupica na noktu

    Pitanje broj: #133217

    Poštovani,
    imala sam prvo blagi otok na najmanjem prstu desne ruke, najviše je bolelo oko nokta. Mislila sam da je u pitanju zanoktica tako da nisam davala previše pažnje. Pošto otok nije nestajao, počela sam da mažem Flogocid i kroz 3 dana je bilo bolje, bez otoka, ali promene na noktu su postajale sve očiglednije. Prvih dana samo bela boja na vrhu nokta, a sada i tamnija boja u korenu nokta i neka rupica u noktu. Ne boli, ali počinjem da brinem da ce mozda uskoro taj nokat i otpasti. Koju kremu mi preporucujete i kakav tretman?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 17. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Iz pitanja se ne vidi da li je bilo gnoja na zanokticama, kao i na mestu gde je došlo do stvaranja rupice na noktu. Prem slici najverovatnije se radi ili o gnojnoj infekciji koja je delimično u prolazu ili o gljivičnom oboljenju nokta. Potrebno je napraviti pauzu u nanošenju lekova na navedeni prst te nakon 7 - 10 dana pokušati uzimanje uzorka za gljivice i bakterije sa oštećenog dela. Najkon toga se može preporučiti adekvatna terapija.