1. Urođeni mladež

    Pitanje broj: #158581

    Poštovani, imam urođen mladež, nije se pojavio u prvim godinama života nego sam rođena sa njim na levoj butini. Mladež nikada nije menjao boju osim u prvim danima života kada je bio ljubičast pa potamneo, rastao je srazmerno sa mnom i veličine je oko 8x6cm, nepravilnog je oblika ali je takav od uvek. Nisam ranije imala nikakvih problema sa njim.

    Pre 2 dana me je neko zakačio plastičnom narukvicom i ogreban je ili rasečen, nije puno krvarilo, nije me bolelo i dalje ne boli, počelo je da zarasta. Nije se upalilo jedva da se i vidi linijica danas. Bila sam na pregledu isti dan u hitnoj, samo su mi očistili jodom i stavili gazu, rekli su da nema potrebe da se odstranjuje jer je urođeni mladež.

    Danas sam ga isprala fiziološkim rastvorom i stavila čistu gazu da zaštitim od daljih povreda. Ali ipak bih želela da čujem mišljenje stručnjaka. Da li zasita nema potrebe ako lepo zaraste? Hvala unapred