1. Prevencija kod alergije na sunce

    Pitanje broj: #162494

    Uskoro krećem na letovanje sa porodicom,pa me interesuje da li postoji neka preventivna terapija kod alergija? Obično se javi odmah nakon izlaganja suncu i velikim vrućinama, liči na koprivnjacu, osip se prvo pojavi na prevojima, iza kolena, pazuh, prepone, a zatim se proširi po grudima, nogama, stomaku.

    Odgovoreno: 03. 06. 2019.
    • Kao preventivu terapiju protiv alergije možete probati Heliocare ultra D kapsule koje su bogate beta karotenom, vitaminom D, likopenom, luteinom, vitaminom C i E i koje kao takve pokazuju antioksidativnu i imunološku zaštitu kože od štetnog delovanja sunčevih zraka. Neohodno je da sa upotrebom kapsula krenete dve nedelje pre putovanja i da pijete sve vreme tokom letovanja. Naravno, upotreba zaštitnog faktora sa visokim SPF faktorom se podrazumeva i moja preporuka je da to bude bas preparat za kožu sklonu alergijima od sunca sa SPF 50.