1. Lečenje erythema anulare

    Pitanje broj: #143214

    Moja devojcica, 19 meseci, ima već nedelju dana osip po čitavom telu, prstenastog oblika. Bila je hospitalizovana tri dana, primala je Urbazon, na koji je reagovalo povlačenjem. Međutim, svaki dan joj izlaze nove ospe. Dijagnoza joj je erythema anulare. Da li je potrebno da dete vodim na još neke preglede?

    Odgovoreno: 11. 01. 2016.

Komentari na pitanje: #143214

    • Imam dijagnozu Erythema annulare centrifugum, mažem Belogent kremu, ali taman se malo smire pečati i pojavljuju se novi. Pečati su na gluteusima i potkolenicama. Postoji li još neka terapija osim krema, jer ovi pecati su baš veliki? Hvala. .