1. Stafilokokna infekcija kože

    Pitanje broj: #143517

    Imam promene na koži u vidu akni i rana. Urađen je bris i urađen antibiogram. Izolovan mi je stafilokok,  terapija je ciprocinal i hloramfenikol losion. Koža me jako svrbi i nakon terapije od dve nedelje. Na kontrolnom brisu nema pomaka. Sta predlažete?

    Odgovoreno: 15. 01. 2016.

Komentari na pitanje: #143517

    • Hristov Jelica 31. 03. 2022.

      Poštovani, mom detetu je izolovana stafilokoka u nosu, pio je panklav ali nije pomoglo, na drugom brisu je opet ima, doktor nam je na odmoru pa ne mogu da uzmem terapiju, pomenuo je da ako je ima, lokalno ćemo je lečiti, verovatno je mislio na neke kapi ili mast, pa vas molim da mi kažete koju bih mast ili kapi mogla da stavljam? Hvala