1. Sitne bubuljice i svrab kože

    Pitanje broj: #140797

    Već tri meseca se mom stricu i dedi, koji žive u istoj kući, javlja svrab po telu. Pojavljuju im se crvene vrlo sitne bubuljice koje ih užasno svrbe, a onda vremenom nestanu pa se ponovo pojave. Preporučili su im triderm mast, ali im nije pomogla. Nije im pomogla ni krema pravljena u apoteci koju je preporučio dermatolog. Molim Vas za neko rešenje ili preporuku.

    Odgovoreno: 05. 10. 2015.

Komentari na pitanje: #140797

    • Pozdrav, imam roškaste bubuljice po cijelom tijelu, jako svrbre, a najviše po stomaku i leđima. Probala sam svašta mazati, međutim, ne pomaže - ali se sjećam da sam prije na dan išla na jezero u koje je sipano dosta hemikaluja. Ne znam kako da ih se riješim.

    • Imam 14 god i pre tri meseca pojavile su mi se sitne bubuljice po celom telu.Isla sam kod dermatologa,ali je rekao da ne zna sta je u pitanju i rekli su mi da odem u apoteku da mi naprave mast.Medjutim nije pomogla.Imam cesti svrab tokom veceri.Molim vas za neki savet.