1. Lek za anksioznost

    Pitanje broj: #132615

    Da li mi možete reći ima li neki najnoviji i efikasan lijek za tjeskobu (anksioznost)? Bolovala sam od anksioznosti, mogu reći da sam prilično izliječena, ali ponekad imam napetost i tjeskobu. Volila bih da u tim iznimnim situacijama popijem neku tabletu koja otklanja taj osjećaj. Dakle, ne terapija, nego neke povremene tablete.

    Odgovoreno: 24. 11. 2015.
    • Ako se anksioznost i dalje povremeno javlja znači da nije izlečena nego samo smanjena na podnošljiviju meru. Savetujem Vam da idete na psihoterapijske sanse jer su one efikasnje od lekova kada je o anksioznosti reč. Poterbno je da dođete do pravih i najverovatnije duboko potisnutih uzroka svojih strahova da se oni ne bi više ponavljali i da biste povratili samopouzdanje i veru u sebe i u svoje psihičke snage.