1. Kako prevazići anksioznost

    Pitanje broj: #139511

    Željela bih da mi kažete nešto više o anksioznosti, kako bih je mogla prevazići? Šta kada znate da su vaši strahovi nelogični, ali sebi ne možete pomoći? Jednostavno - jače je od vas. Ima trenutka kada mi se celo tjelo trese od straha, srce mi bije kao ludo, gubim ravnotežu. Da li se mogu izvući iz ovog stanja?

    Odgovoreno: 07. 09. 2015.

    • Možete! U tu svrhu što pre posetite nekog psihologa i/ili psihoterapeuta jer je neophodno radi osvetljavanja strahova koji se nalaze u pozadini simptoma koje navodite. Inače, anksioznost je stanje neodređenog straha (strepnja) i anticipacija nekih loših ishoda u budućnosti, a nastaje usled pojačane napetosti ili pak kao posledica dugotrajnog življenja u stanju stresa. Ključ je u smirivanju i opuštanju organizma, a potom u dolaženju u kontakt sa negativnim uverenjima u podsvesti koja rađaju strahove od budućnosti.