1. Anksioznost zbog preseljenja sestre

    Pitanje broj: #140997

    Previše sam emotivna osoba, gotovo me sitnica rasplače, previše obraćam pažnju na sve i tako škodim sebi, kako mnogi kažu. Anksiozna sam, previše mislim loše, plašim se i odmah kreće nemir, ne drži me mesto, strepim da će mi se desiti nešto loše i nervozna sam jer ne znam kada da to očekujem. Tu je i panika, nestrpljivost, nekad mrzovolja, palpitacije. Sve se to dešava od kad je moja sestra prešla da živi kod budućeg muža, što je normalno, ali ona me je toliko odbacila, a toliko sam bila vezana za nju i uvek tu za nju, dok ona nije. Uvek sam drugima pridavala više pažnje nego sebi, sada sa njegovom sestrom deli sve, a meni je oduvek branila. Osećam se usamljeno i retko sa kim mogu da podelim ono što me muči. Nekad mi se ne ulazi u sobu, nostalgična sam, žao mi je što ona više nije tu i ne mogu da se pomirim sa tim da tako mora. Molim Vas, pomozite mi da se oslobodim straha i stresa i prevaziđem ovo.

    Odgovoreno: 14. 10. 2015.
    • Problem preteranog vezivanja u životu za bilo šta ili bilo koga jeste uzrok mnogih psihičkih teškoća,pa i vaših kada je sestra u pitanju. Emocija straha, nesigurnosti, anksioznosti i napetosti koje doživljavate mogu prestati ili se smanjiti ukoliko ih budete svesni,odnosno dopustite im da se ispolje, da ih doživite u celosti i samim tim ih postanete svesni odnosno postanete svesni uverenja i verovanja koja su pozadini takvih autodestruktivnih osećanja. Možete doći na psihoterapiju u DZ "Jedro" gde radim ako ne budete sami uspeli da izađete iz ove seperacione krize.