1. Autogeni trening za lečenje depresije i anksioznosti

    Pitanje broj: #178

    Šta mislite o autogenom treningu? Da li je to delotvorna dopunska metoda za lečenje depresivnih i anksioznih stanja? Da li u Nišu postoji mesto gde se izvodi kurs autogenog treninga i gde?

    Odgovoreno: 12. 03. 2007.
    • Autogeni trening je priznata i veoma korisna metoda koja se veoma široko može koristiti kod neurotskih smetnji, pa i kod anksioznih i depresivnih stanja. Nemam informaciju o tome da se kod nas održava takav kurs, ali imate mnoštvo priručnika koji vas uvode u AT, koje su vema razumljive i za obrazovanog laika, pa se možete njima pomoći (iako verujem da ste do sada već takve priručnike i nabavili). Ukoliko smatrate da Vam nije dovoljno to što možete da pročitate, možda će Vam koristiti da se javite u neku od medicinskih ustanova za zaštitu mentalnog zdravlja gde ćete sa neuropsihijatrom/psihologom proći kroz osnovne tehnike AT koje ćete, naknadno sami, lakše primenjivati bez dileme da li to radite na pravi način.