1. Operacija kuka malog deteta

    Pitanje broj: #22004

    Kako se vrši operacija luksacije jednog kuka acetabuloplastikom tj. cementiranjem kuka?
    Naime, predstoji nam operacija kuka troipogodišnje devojčice kojoj sa donje strane čašice kuka nije dovoljno razvijen tj. priljubljen uz samu čašicu deo C koji ga opkružuje (mislim na - Co) i čini da sama čašica ne (i)spadne. Želimo da znamo što više o ovoj operaciji - u kom predelu tela i na koji način se vrši, kako se izvodi imobilizacija nakon operacije?
    Rečeno nam je samo da će dete morati 3 nedelje da leži imobilisano, kao i da sa majkom nakon toga u bolnici treba da ostane još 2 meseca.