1. Iscedak iz rane

    Pitanje broj: #25969

    Moj dečko je imao skoro hiruršku intervenciju u donjem delu kičme. Hirurzi nisu tačno znali šta je. Bolelo ga je dugo vremena, bubrilo je sve više i onda je puklo. Hirurzi su mu pre otprilike 7 meseci napravili kanal, da sve to iscuri, jer je sve oko tog mesta bilo tvrdo, i evo već 7 meseci to neprestano curi i boli ga, jako sam zabrinuta. Možete li mi reći kako da zaustavi to? Bio je pre dva meseca kod hirurga ponovo, i rekli su mu da nastavi da se previja kod kuće, ali ne prestaje da ga boli. I samo još nešto, ispod te rane koja nikako da zaraste već neprestano curi, pojavile su mu se dve paralelne rupice dubine oko 2cm, iz koje takođe curi neka tečnost, mešavina krvi i neke vodice. Možete li mi reći šta je to? Vrlo sam zabrinuta, a i ne znamo kod kog lekara treba da ode za to?

    Odgovoreno: 11. 04. 2009.
    • Poštovana Mirjana,
      Kod Vašeg decka verovatno će biti potrebna dodatna radikalnija operacija kojom će se odstraniti sinus pilonidalis u celosti. Nije ništa opasno, ali stanje je uporno i ima tendenciju ka recidiviranju. Javite se opštem hirurgu ili hirurgu za debelo crevo (koloproktolog).