1. Terapija Pronizonom tokom lečenja adenokarcinoma pluća

    Pitanje broj: #151526

    Poštovani,

    Molim Vas da mi pomognete. Moj stric ima 64 godine i ima adenokarcinom pluća i trenutno je završio prvu seriju hemioterapije gemscip. Nalaz krvne slike pokazuje da je sve ok osim vrednosti trombocita koji su 38 miliona. Dr. je uvela Pronizon 20 mg na dan. Ovu terapiju je odredila dr. opšte prakse, a ne hematolog. Znam da je doza individualna ali takodje znam da su udarne doze 30 - 60 mg dnevno, ja sam primala te udarne doze kada mi je dijagnostikovana idiopatska trombocitopenija. Stric prima hemoterapiju u Somboru po šemi koju su odredili dr. iz Kamenice, hoću reći nema svog hematologa.
    Molim Vas da mi kažete da li je ova doza ok i da li da tražimo pomoć nekog hematologa?
    Hvala i srdačan pozdrav. Nataša